En İyi Tercüme Büroları

En İyi Tercüme Büroları

Farklı dilleri bilmek insanlığın iletişim kurması için oldukça önem arz ediyor. İletişim sadece iki insanın konuşması için değil iş anlaşmaları, diplomatik görevler açısından da önemlidir. Evrensel iş yaparak dünya genelinde bir konuma sahip olan firmaların mutlaka dil konusunda gelişmiş olmaları gerekiyor.

Ancak resmi dille yazılmış olan iş anlaşma metinlerini, belgeleri, duyuruları yüzde yüz kusursuz çevirmek oldukça meşakkatli bir iş olabiliyor. Bunun için de tercüme büroları kişilerin yardım alabileceği merkezlerdir. Dünyanın her yanında insanlara yardım etme amacıyla kurulan tercüme bürolarında birbirinden deneyimli ve işinde uzman kişiler çalışıyor. En iyi tercüme büroları içerisinde yer alan firmalardan biri de Portakal Tercüme Bürosu’dur.


Portakal Tercümenin Firmalara ve Kişilere Sunduğu Avantajlar

Portakal Tercüme dil bakımından içeriği oldukça zengin, bünyesinde çalışan kişiler deneyimli ve hızlı bir hizmet veren bürodur.

 • Dil seçeneği oldukça geniş bir firmadır. Yaklaşık 60 dile çeviri yapabilme kapasitesine sahiptir. Çeviri için gönderilen yazının dili ne olursa olsun anında çeviri kişiler için sağlanıyor.
 • Birçok uzmanlık alanında kişiye çeviri hizmeti sunuluyor. Hukuki, Genel, Medikal, Akademik, Teknik, Web Sitesi, Edebi, Dijital, Diploma çevirisi kategorileri sitede yer alıyor.
 • Dünya genelinde tanınan büyük ve ünlü firmalarla çalışma sağladığı için referans açısından oldukça zengindir.
 • Portakal Tercüme bünyesinde 500’den fazla profesyonel tercüman çalışıyor. Bu tercümanlar oldukça kaliteli ve donanımlıdır.
 • Her biri alanında uzman tercüman ile uzmanlık alanına göre projenize tercüman atanmaktadır.
 • Yazılı tercümenin yapılmasının yanı sıra sesli çevirmeler de mümkün oluyor. Aktif şekilde toplantılara katılabilen tercümanlar bulunuyor. Veya telekonferans yolu ile toplantıya katılıp anında çeviri hizmeti verilebiliyor.
 • Çeviri hizmeti 7/24 sunuluyor. Kişiler veya firmalar istediği takdirde her an çeviri hizmetini aktif şekilde alma şansı yakalıyor.
 • İstanbul’un merkezi lokasyonlarında Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Kartal hizmet vermektedir. Çeviri hizmeti almak isteyenler bu ilçelerdeki firmalara başvurabilir.
 • Acil çeviri ihtiyacı bulunan evraklarda, hızlı teslimat söz konusu oluyor. Kişilerin mağdur edilmemesi firmaların en başlıca amacıdır.
 • Çeviriler Ray Sigorta kapsamında sigortalanmaktadır.

 • Portakal Tercüme’de Bulunan Tercümanlar Oldukça Deneyimlidir

  Tercüme hizmetlerinin kusursuz ve eksiksiz verilmesi açısından tercümanlar editörlerle birlikte çalışıyor. Tercümanlar çeviri yaparken Türkçe’nin daha iyi kullanılması açısından uzman editörlerle çalışıyor. Kısaca kusursuz Türkçe’den editörler sorumlu oluyor.

  Tercümanlar üniversitelerin gerekli bölümü olan Çeviri Bilim’den mezundur. Sadece mezun olmakla yeterli kalmayıp kendini geliştiren kişiler çeviri işlemini yapıyor. Hatta tercümanların bir kısmı yurt dışında eğitim alarak öğrendiği lisanı anadili gibi konuşmayı öğreniyor. İş tecrübesi kazanarak en zor dile sahip metinleri çevirebiliyor. Ayrıca tercümanların tamamı o dili bilen yeminli tercümanlar arasından seçiliyor.


  Gizlilik Politikası Oldukça Önemlidir

  Portakal Tercüme, çevirilerde gizliliğe oldukça önem veriyor. Bünyesinde yeminli tercümanlar çalıştırmasının yanı sıra gizlilik anlaşması yapıyor. Paylaşılması istenmeyen bilgiler tercümanlar tarafından öğreniliyor. Tercümanların bilgiyi paylaşmaması açısından şirketlerle anlaşma imzalanıyor. Eğer talep edilirse noterden tasdikli çeviriler de yapılabiliyor.


  Redaksiyon Uygulaması Sağlanıyor

  Çeviri bittikten sonra çevrilen metnin kalitesinin öğrenilmesi için redaksiyon uygulanıyor. Ortaya anlatım bozukluğu ve yazım yanlışı bulunmayan, kurallara uyumlu bir metin çıkarılması amaçlanıyor. Redaksiyon bu konu da oldukça önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 Müşteri Görüşü)
ratingLoading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?