Portakal Tercüme Bürosu
Hızlı Teklif Al Online Ödeme

Evlilik Cüzdanı Çevirisi

Evlilik cüzdanı (Uluslararası Aile Cüzdanı) nedir?

Uluslararası Aile Cüzdanı bir aileyi oluşturan eş ve çocukların kimlik bilgilerini kapsayan ve kişilerin uyruğunu kanıtlayan çok dilli resmi belgedir.

Evlilik Cüzdanının Tercümesi Hangi işlemlerde kullanılır?

Göçmenlik başvurusunda
Sosyal yardım taleplerinde
Ortak banka hesaplarında
Eşin hayat sigortasından hak iddia edilmesi durumunda
Vize alım işlemleri sırasında kullanılmaktadır.

Evlilik Cüzdanı Tercümesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Önemli bir yasal statünün kanıtı olduğu için evlilik belgeleri açık, tam ve eksiksiz bir şekilde tercüme edilmelidir.

Yabancı Uyruklu Kişilerden Evlilik Öncesi İstenen Belgeler Nelerdir?

a- Doğum Belgesi,
b- Evlenme Ehliyet Belgesi,
c- Pasaport Tercümesi (Noter onaylı olması gerekiyor)

Doğum belgesi ve Evlenme Ehliyet Belgesi bulunduğunuz ülkeden Apostilli bir şekilde tarafınıza gelmelidir. Apostilli olan belgelerin noter onaylı tercümesi gerekmektedir. Getirdiğiniz belgelerde apostil yoksa ülkesinden aldığı belgeleri Türkiye’deki Konsolosluğa götürüp Türkçe tercümesi yeminli tercümanda yaptırılıp Konsolosluğa onaylattırdıktan sonra Türkiye Dışişleri Bakanlığına götürüp onaylatması gerekmektedir. Kesinlikle kendi ülkesinde yapılan tercümeler Türkiye Cumhuriyetinde geçerli değildir.

Nikâh esnasında kişi Türkçe bilmiyorsa yeminli tercüman bulundurulması şartı aranmaktadır. Yeminli tercüman nikâh esnasında nikâh memurun sorduğu soruları yabancı olan kişiye birebir aktarıp ve yabancı olan kişinin cevabını nikâh memuruna doğru şekilde ve bire bir aktarıp kişilerin imzası alındıktan sonra nikâh işlemi gerçekleşir. Nikâh işleminden en az 3 gün öncesinden Portakal Tercüme A.ş.’yi arayarak randevu talebi oluşturabilirsiniz. Ve tercümanımız istemiş olduğunuz günde ve saatte belirtmiş olduğunuz yerde olacaktır.

Uluslararası Aile Cüzdanı Tercümesi

Çeviri işlemleri insanlık tarihi boyunca iletişimin vazgeçilmez aracı olarak önemini korumuştur. Resmi işlemlerden hususi işlere kadar uzanan geniş bir hizmet ağı söz konusudur. Yazılı olduğu gibi sözlü çevirilere de uluslararası alanda ihtiyaç duyulur. Uluslararası Aile Cüzdanı Tercümesi gibi resmi belge çevirilerini profesyonel tercüman kadromuz ile sorunsuz şekilde yapıyoruz. Yeminli Tercüme istenilen evraklarınız için bizi tercih edebilirsiniz.

Resmi ya da özel işlemler hızlı biçimde yürütülmektedir. Aile cüzdanı tercümesi, Evlilik Cüzdanı Tercümesi, Uluslararası Aile Cüzdanı Çevrisi gibi Resmi belge çevirileri de hizmetlerimiz arasındadır. Bu belgelerden biri de uluslar arası evlenme cüzdanı ile ilgilidir. Uluslararası evlenme cüzdanı; aile ve varsa buna dâhil olan fertlerin kimlik bilgilerinin verildiği ve hangi ülke uyruğuna tabi olduklarını belirten resmi düzeyde verilen belge demektir. Aile cüzdanı çevirisi resmi açıdan kıymetli belgeler arasındadır.

Formatı da ait olduğu ülkenin İçişleri Bakanlığı’nca tanımlanmaktadır. Uluslar arası evlenme cüzdanı yurtdışı ile ilgili işlemlerde tercümeye ihtiyaç duyar. Kıymetli evraklar arasında olduğundan titizlikle ve hata yapmadan çevirmenlerimiz bunları tercüme etmektedir. İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça ve daha birçok dilde talep edilen çevirileriniz en iyi şekilde yapılmaktadır.

Aile Cüzdanı Tercümesi

EVLENME CÜZDANI TERCÜMESİ YAPTIRIN SORUNLARINIZI ORTADAN KALDIRIN!

Evlenme cüzdanı sosyal yardım talepleri, göçmenlik başvurusu, ortak banka hesapları, eşin hayat sigortası gibi konularda hak iddia edebilmesi gibi çoğu konuda kullanılması yasal olarak zorunlu olan belgelerin başında gelmektedir. Evlenme belgeleri bahsettiğimiz gibi pek çok yasal statünün en önemli gereklerinden biri olduğu için evlenme cüzdanı tercümesi başarılı, tam, yeminli şekilde yapılmalıdır.

Aile Cüzdanı Tercümesi sadece yasal statüde değil ayrıca vize almak isteyenlerin muhakkak yanında bulundurması gerekli olan belgelerin başında gelmektedir. Bu belgeyi bazı ülkeler istemiyorken çoğu ülke vize alım işleminde muhakkak istemektedir. GreenCard kazananlar arasındaysanız Amerikan konsolosluğu veya elçiliğide sizden evlenme cüzdanınızı tercüman yeminli kaşe bulundurma şartı ile kesinlikle istemektedir.

Eğer sizinde evlilik cüzdanınızın bu tip işlemlerde kullanılması durumu bulunuyorsa firmamız özel olarak Türkiye’nin en kolay yeminli tercüme hizmetini vermektedir. Başta İngilizce olmak üzere tüm dünya dillerine çevireceğimiz evlilik belgeniz ile birlikte hiç sıkıntı yaşamadan tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız sadece bulunduğu bölgeden değil üstelik Türkiye’nin her köşesinede hizmet götürmektedir.

Aile cüzdanı çevirisi için evlilik cüzdanınızı kargo ile yollama durumunda kapılarınıza kadar çevirinizi yollamaktayız. Tercümanlarımız yeminli ve tasdikli hizmet vermekte böylelikle herhangi bir sıkıntı yaşamanızda engellenmektedir. Sizde tüm tercüme işlemlerinizde firmamıza başvurabilir işlemlerinizi daha garanti ve kaliteli şekilde yapabilirsiniz. Artık uzun uzadıya noter kapılarında beklemenize gerek duyurmayacak muhteşem bir hizmetle karşınızdayız.

Evlilik Cüzdanı Tercümesi

EVLİLİK CÜZDANLARINIZI TERCÜME EDİYORUZ

Evlilik cüzdanı, evlenmeye karar veren kişilerin bir memur önünde evlilik beyanlarını dile getirmeleri ve iki kişinin de bu olaya şahitlik etmesinden sonra memur tarafından eşlere verilen belgedir. Bu belge sayesinde eşler evli olduklarını talep eden herkese karşı kanıtlarlar. Bu nedenle aile cüzdanı önemli resmi bir belgedir.

Evlilik cüzdanı resmi kurumlarda oldukça önem taşır.Evlilik cüzdanının tercümesi genellikle göçmenlik başvurusu, sosyal yardım talepleri, hayat sigortasından hak talep etme gibi konularda evlilik cüzdanın tercümesi gerekmektedir.

Evlilik cüzdanı tercümesini dilediğiniz ülkenin diline tercüme edebiliriz. Evlilik cüzdanının tercümesinde genellikle Almanca, İngilizce ve Fransızca gibi Avrupa da en çok konuşulan dillere tercümesi daha fazla talep edilmektedir. Bu gibi resmi durumlarda tercüme büroları aracılığı ile evlilik cüzdanı çevirisi yaptırmanız gerekmektedir.

Vize alım işlemleri sırasında evliyseniz bulundurmanız gereken belgelerden biridir evlilik cüzdanı. Bunu bazı ülkeler şart koşarken bazı ülkelerde istememektedir. GreenCard kazandıysanız Amerikan Elçiliği yâda Konsolosluğu Evlilik Cüzdanı çevirisini noter tasdiği olmaksızın Yeminli Tercüman kaşeli olarak talep etmektedir.Çok önemli bir yasal kanıt oldukları için evlilik cüzdanlarının tam ve doğru bir biçimde tercüme edilmeleri gerekmektedir.

Eğer siz de eksiksiz ve doğru bir şekilde evlilik cüzdanınızın istediğiniz dile çevrilmesini istiyorsanız hiç durmadan bir an önce Portakal Tercüme bürosuna ulaşmanız gerekmektedir.Sizinde Evlilik Cüzdanı çevirisini İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca veya diğer dillere çevirisi için bizden yardım alabilirsiniz. Türkiye’nin ya da Dünyanın her yerine yeminli noter tasdikli olarak kargo ile çevirilerinizi ulaştırıyoruz.

Hızlı Teklif Almak için Formu Doldurun

Kurumsal Müşterilerimizin Avantajları

Gizlilik Güvencesi
Noter Onaylı Tercüme
Proje Yöneticisi
Süresiz Arşiv