İngilizce Çeviri

Dünyanın küreselleşmesi ve buna bağlı olarak küçülmesi neticesinde tercüme ihtiyacı günden güne artış gösterir. Bu artışa paralel olarak tercüman sayısı da arttığından pek çok kişi ve kurum doğru tercümeyi ne şekilde yaptırması gerektiğini düşünür. Tercüme metinlerinin kalitesi bir kişinin yaptığı işin ya da bir kurumun kalitesini de belirtir. Bilhassa İngilizce dilinden yapılacak olan tercümelerde, İngilizce evrensel dil olduğundan daha da özenli çalışılması gerekir.


Bu sebeple mutlak suretle alanında uzman, yetkin ve kendini kanıtlamış kişilerce İngilizce metinlerin tercüme edilmesi gerekecektir. Metinleri tercüme ettirmek için iki ayrı yöntem bulunur. Bunlardan bir tanesi serbest çalışan tercümanlardan faydalanmaktır. Ancak pek çok kişi ya da kurum bu yolu tam olarak güvenilir bulmaz ve herhangi bir olumsuz durum ya da zarar ile karşılaşılması halinde hesap verebilirliğinin tam olmadığını savunur.

Aynı zamanda çeviri yaptırmak isteyen bazı kişi ya da kurumlar çok sayıda tercüman seçeneği bulunduğundan ve hangi tercüman ile anlaşılması gerektiğinden emin olamaz, tercümanlar hakkında net bir yorum ya da tanıtım benzeri olgular da yer almadığından çevirilerini tercümana yaptırmaktan kaçınır. Bu durumda en ideal seçenek tercüme büroları olacaktır.

Ancak tercüme büroları arasında seçim yapılırken de kapsamlı bir araştırma yapmak, gerekirse referansı olan tercüme bürolarını tercih etmek yerinde olacaktır. İngilizce çeviri yapan çok sayıda büro bulunsa dahi bu bürolar arasında gereken şartları taşıyan ve müşterilerinin yüzde yüz memnuniyetini amaçlayan büro sayısının pek de fazla olduğu söylenemez. İngilizce çeviri alanında kendisini kanıtlamış ve üstün niteliklere sahip olan bir tercüme bürosu ile çalışmanın ise sayısız avantajı bulunur.


Her Zaman İçin Güvenilir Personel

Yüksek kalitede bir tercüme bürosu ile çalışmanın en belirgin avantajlarından bir tanesi personel kalitesidir. Şöyle ki, tercüme bürosuna tercüme edilmek üzere verilen metinler için yalnızca tek bir İngilizce tercüman bulunmaz. Tercüme büroları ekip halinde çalışırlar ve bu ekip her zaman için en üstün niteliğe sahip işin meydana getirilmesi için var gücüyle çaba gösterir.

Aynı zamanda imzalanmış olan sözleşmenin karşı tarafı da güvenilir olduğundan emin olunmayan herhangi bir kimse değil, kurumsal bir tercüme bürosudur. Bundan dolayı hem sözleşmeye uygunluk hem de işin alınmasından önce anlaşılmış olan fiyat hakkında herhangi bir anlaşmazlık yaşanması mümkün değildir. Yaşansa dahi İngilizce tercüman ihtiyacında olan kimse karşısındaki kurumsal bir büro olduğundan dolayı haklarını her türlü mercide rahatlıkla arayabilir.


Kurumsal İş Ortağı

Sektörü ve alanı her ne olursa olsun herkes ya da her firma kurumsal bir kişilik ile iş yapmayı ister. Bu sebeple kendini kanıtlamış ve alanında belirgin şekilde sivrilmiş olan tüzel kişiler her zaman için daha çok güven verecektir. Dolayısıyla İngilizce çeviriler için bir tercüme bürosunun tercih edilmesi ister küçük çapta olsun ister büyük, bir şirket ile doğrudan doğruya iş ortağı olunması anlamına gelir. Bu durum da İngilizce çevirmen arayan kimseye her zaman için daha çok güven verecek ve çalışmaların emin ellerde hazırlandığını hissettirecektir.


Her Alanda Tam Destek

Kurumsal bir tercüme bürosunun tercih edilmesindeki en büyük avantajlardan bir tanesi de İngilizce çeviri işi yaptırmak isteyen kimsenin bu iş için anlaştığı ortağı ile her daim hatta günün yirmi dört saati iletişim halinde olabilmesidir. Bunun yanı sıra kurumsal bir tercüme bürosunun tercih edilmesi halinde İngilizce çevirmene ihtiyaç duyan kimsenin muhatabı tekbir kişi olmayacaktır.

Öyle ki verilen işten sorumlu olan sadece bir çevirmen değil, geniş bir kadro hatta pek çok zaman büro tüzel kişiliğinin tamamı olacaktır. Yani bir kimse ile herhangi bir iletişim problemi yaşanır ya da iletişim aksaklığı söz konusu olur ise bu aksaklığın bürodaki başka bir sorumlu personel ile ikame edilmesi son derece kolay bir iş olacaktır. Şüphesiz ki bu durum İngilizce çeviri işi yaptırmak isteyenler için güvence sağlayacaktır.


Kalıcı Ortaklık

Çok büyük ihtimalle çeviri işi yaptırmak isteyen kişi ya da kurum kurumsal bir tercüme bürosunun ortaya çıkardığı işten son derece memnun kalacaktır. Bu sebepten dolayı bir sonraki İngilizce çeviri işlerinde de aynı tercüme bürosunun tercih edilmesi söz konusu olabilecektir. Sürdürülebilirlik başta firmalar olmak üzere iş dünyasında yer alan özel ve tüzel kişiliklerin tamamı için en önemli noktalardan bir tanesidir.

Bu şekilde sürdürülebilir bir iş ortağının temin edilmesi de ancak kurumsal bir tercüme bürosu ile çalışmakla mümkün hale gelecektir. Şöyle ki, anlaşılmış olan tercüme bürosu işi hazır vaziyette teslim ettiği andan itibaren bir sonraki iş için yardımcı olmaya hazır bekleyecek ve bu ortaklığı devam ettirmekten memnuniyet duyacaktır. Aynı zamanda her türlü işte aynı kurumsal ortak ile çalışmak iş kalitesinin de gittikçe artmasını sağlayacaktır.

Sürdürülebilir ortaklığın bir diğer katma değeri ise güven duygusunun pekişmesidir. Kurumsal bir tercüme bürosuna duyulan güven bir defa tesis edilmiş ise büro bu güveni devam ettirmek için var gücüyle çalışacak ve tercüme hizmeti alan ortağının güvenini boşa çıkarmamak için elinden geleni ardına koymayacaktır.


Seçkin Müşteri Kitlesi

Bir tercüme bürosunu kaliteli ve prestijli kılan bir diğer özellik ise seçkin müşteri kitlesidir. Bu müşteri kitlesi sayesinde tercüme bürosunun halihazırda elde ettiği müdavim iş ortakları bulunduğundan büro bu iş ortaklarını kaybetmeyi hiçbir zaman göze almayacaktır. Bundan dolayı müşteri kitlesini muhafaza etmek adına sunduğu İngilizce çeviri hizmetini günden güne daha kaliteli hale getirecektir. Aynı zamanda seçkin bir müşteri kitlesi bir tercüme bürosunun kurumsallığı ve ortaya çıkardığı işlerin kalitesi adına da fikir verecektir. Bu fikir sadece geniş müşteri kitlesinin bulunduğu yerin iyi hizmet verdiği anlayışına dayalı olmayacak, bu kitle içerisinde yer alan kimselerin tercüme bürosu hakkında yorumlarını almak ve benzeri durumlar ile referans olmaları da sağlanacaktır. Unutulmamalıdır ki iş dünyasında asla yanıltıcı olmayan tek unsur objektif referanslardır. Bu nedenle seçkin bir müşteri kitlesi bulunan tercüme bürosunun İngilizce tercüme işi yaptırmak isteyen bir kimseyi hayal kırıklığına uğratması söz konusu dahi olamaz.


Profesyonel Hizmet Anlayışı

Tercüme bürolarında istihdam edilen tercümanlar pek çok kez alanında kendini kanıtlamış ve bu işte pek çok tecrübe edinmiş olan çeviri emekçileridir. Hal böyle olunca da İngilizce çeviri alanında profesyonel bir hizmet anlayışının bulunabileceği yegane yer kurumsal tercüme bürolarıdır. Aynı zamanda bu tercüme bürolarında istihdam edilen tercümanların pek çoğu noter tasdikli iş yaparlar.

Bu durum da hem tercüme hizmeti almak isteyen kişinin yasal anlamda hak sahibi olmasını sağlar hem de tercümanı işi yaptırana karşı sorumlu hissettirir. Profesyonel hizmet anlayışından doğan bu sorumluluk duygusu da doğal olarak daha nitelikli ve daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Profesyonel hizmet anlayışı ile tercüman ihtiyacı içerisinde olan kimselere sunulan bir diğer ayrıcalık büro faaliyetlerinin eksiksiz belgeler ile icra ediliyor olmasıdır. Bu durum da büronun yaptığı işin kalitesi adına anlamlı bir kanıt teşkil eder.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Değerlendir!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?