İngilizce Tercüme

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Profesyonel İngilizce Tercüme Hizmetleri

İngilizce Dünya’nın en çok konuşulan ikinci dilidir. 340 milyondan fazla insanı ana dilidir fakat toplamda 840 miliyon kişi tarafından konuşulur.

İngilizce, Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Britanya, Kuzey İrlanda, Kanada, Avusturalya, Hindistan’da dahil olmak üzere toplam 53 ülkede resmi dildir.

Dünya’da en yaygın şekilde konuşulan dil olan İngilizce tüm ülkelerde en fazla tercümesi yapılan dildir. Çünkü tüm sektörlerde iletişim dili olarak İngilizce kullanılır.


İngilizce Tercüme Büroları Ne İşe Yarar?

Dünyanın genelinde kullanılan evrensel bir dil olan İngilizceyi sadece konuşmayı sağlayacak kadar bilmek yetmeyebiliyor. Kişiler her ne kadar İngilizceyi bildiğini düşünse de resmi, kurumsal dilli metinleri çevirmek zor oluyor. Çeviri için sözlükten yardım almak da yeterli olmuyor çünkü metnin asıl anlatmak istediği farklı olabiliyor, kelime cümlenin gidişatına göre değişik anlamda kullanılabiliyor. Bunun için de İngilizce tercüme firmaları devreye giriyor. Çünkü İngilizce tercüme büroları, firmaların ihtiyacı olan kurumsal İngilizce bilgisini sunuyor.

Metni sadece düz şekilde çevirmenin yanı sıra verilen yan anlamlar, mecaz anlamları profesyonel şekilde Türkçe’ye uyarlıyor. Ufak tefek kelime hataları sebebiyle firmaların iş kaybetmesini engelliyor, öğrencilerin makaleleri yanlış anlayarak sınavlarda hata yapmasını önlüyor. Profesyonel şekilde uzman kişilerce yapılan kurumsal çeviriler sayesinde metin doğru şekilde karşı tarafa aktarılıyor.


İngilizce Tercüme Bürolarının Avantajları

Güvenilirlik: İngilizce tercüme büroları, firmaların ya da kişilerin ellerindeki belgeyi çevirmeye odaklı çalışıyor. Belge de yazılı olan bilgiler, kişilerin özel hayatları hakkındaki yazılar, gizli iş anlaşması maddeleri tercümanların ilgi alanına girmiyor. Sadece yazılı olan yazıyı çevirmeye programlanıyor. Yeminli ve gizlilik sözleşmesi imzalayan tercümanların bu özellikleri sayesinde kurumlar güvenerek çeviri için yazı gönderebiliyor. Gerektiği takdirde tercüme hizmetini alan kişiyle tercüme bürosu arasında da gizlilik sözleşmesi imzalanması mümkündür.

Akıcı Ve Anlaşılır Dil: Tercümanlar İngilizce hakkında en az Türkçe kadar bilgi sahibi olduğu için çeviri yaparken gayet anlaşılır bir dil kullanıyor. Devrik cümleler, anlamsız cümleler çeviri metninde kesinlikle yer almıyor.

Editör Desteği: Çevirmenler editörlerle ortak şekilde çalışıyor. Hiçbir hata olmaması açısından hem Türkçe uzmanları hem de İngilizce uzmanları metin üzerinde gerekli revizeleri sağlıyor. Yazım ve noktalama hatalarının yer almadığı bir metin müşteriye sunuluyor.

7/24 Destek: Oldukça kusursuz gerçekleştirilen çeviriden sonra kurumların aklına takılan bir soruyu sorması veya danışması için 7/24 dil hizmeti verilebiliyor. Mail üzerinden, telefon yoluyla gerçekleşen bu hizmet ile hatasız ve ilgili hizmetler veriliyor.

Ücret Belirlenmesi: İngilizce tercüme büroları yaptıkları hizmetin ücretini belirlerken karakter sayısına göre tespit yapıyor. İnsanları bütçe konusundan mağdur etmeden metnin yapısına göre ücret belirleniyor.

Donanımlı Çevirmenler: Çevirmenler pek çok sektörde çeviri yaptığı için bilgi birikimi yüksek kişilerdir. Bu nedenle verdikleri hizmet daha güncel, kaliteli oluyor. Gerektiğinde çevirmenlerin birikimlerinden de kişiler yararlanabiliyor.


Sözlü Tercüme İmkanı Sunuyoruz

Tercüme bürolarından hizmet almak isteyen kişiler ya da firmalar sadece metin çevirisi yaptırmakla kalmaz sesli tercüme yani sözlü tercüme hizmetini de tercih edebilir. İş toplantılarında yabancı firmalarla yapılan anlaşmalarda aktif şekilde İngilizce çeviri yapabilen tercümanlara ihtiyaç duyuluyor. Bunun için İngilizce sözlü tercüman hizmetini veren kişiler toplantılara katılarak anında çeviri yapabiliyor.

İngilizce tercüme bürolarından istenilen bu hizmette özellikle gizlilik özelliği aranıyorsa gerekli gizlilik sözleşmeleri imzalanarak tercüman toplantıya giriyor. Konuşulan her İngilizce cümleyi anında Türkçe’ye çevirebiliyor ve Türkçe- İngilizce çeviri de yaparak aradaki iletişimin profesyonel şekilde ilerlemesini sağlıyor. Toplantı farklı şehirlerde gerçekleşiyorsa da telekonferans yöntemi kullanılarak çeviri hizmeti veriliyor. İngilizce tercüme büroları kişilere çeviri hizmeti vermek adına birçok alternatifi sunuyor.


İngilizce Tercüme Bürolarında Çalışan Kişilerin Özellikleri

İngilizce tercüme bürolarında çalışan tercümanların mutlaka çok iyi bir eğitim almış olması gerekiyor. Çeşitli üniversitelerin çeviri bilim bölümlerinden mezun olmanın yanı sıra öğrendiği dil hakkında fazlasıyla donanımlı olması önemlidir. Gerekirse İngilizcenin konuşulduğu bir ülkede zaman geçirmek, yüksek lisans yapmak, İngilizce yazılı kitapları rahatlıkla okumak tercümanların özellikleri içerisinde bulunuyor.

Üniversite eğitimi alırken İngilizce dilinin kullanıldığı işlerde çalışmak kişilere deneyim katıyor. İngilizce dilinin en eski tarihten bu yana gelen özelliklerini bilmenin yanı sıra bütün gelişimleri takip ediyor olması önemli bir durumdur. Ancak sadece İngilizce dili hakkında donanımlı olması yetmiyor, yeminli bir tercüman olması iş açısından önemli görülüyor.

Çünkü tercüman bürolarında çalışan tercümanlara oldukça resmi yazılar çevrilmesi için gönderilebiliyor. Bu yazıları hiçbir eksik veya kişisel menfaat olmadan, birileri ile paylaşmama koşuluyla çevirmeleri için yeminli olmaları gerekiyor. İngilizce tercüme büroları tercümanları işe alırken gizlilik sözleşmesi imzalatmak durumundadır. Hem yeminli hem de gizlilik sözleşmesi imzalamış olan tercümanın her türlü belgeyi çevirmeye hakkı bulunuyor. Tercüme hizmeti almak isteyen kişiler de eğer gizliliğe önem veriyorsa tercümanların bu özelliklere sahip olup olmadıklarını mutlaka sorgulamalıdır.

 


İngilizce Tercüme Bürolarında Tercümanlık Yapmanın Avantajları

Kurumsal makale ya da gizli iş görüşmelerini çevirmenin yanı sıra gündemde yer alan farklı haberlerde bu bürolarda çevriliyor. Tercümanlar birbirinden farklı bilgileri çevirerek aslında öğrenme eylemini gerçekleştirmiş oluyor. Birbirinden farklı konular hakkında bilgi sahibi oluyor, ufkunu genişletiyor, dilini geliştirirken İngilizce kültürü hakkında da bilgilere sahip olabiliyor. Bazı tercümanlar kendilerini hiç kimsenin bilmediği şeyleri bilen kişiler olarak adlandırıyor. Çünkü tıbbi, hukuki, eğlence gibi farklı sektörlerde çevirileri gerçekleştirdikleri için tüm ülkeden önce çevirmenler bu bilgilere sahip oluyor. Normal insanlara kıyasla arada ciddi bir bilgi birikimi farkı söz konusu olabiliyor.


İngilizce Tercüme Bürolarına Erişim Nasıl Sağlanır?

Türkiye’de daha çok İstanbul, Ankara, İzmir gibi merkez illerde bulunan tercüme bürolarını aslında her yerde bulmak mümkündür. Özellikle İngilizce evrensel bir dil olması sebebiyle Türkiye’de İngilizce tercüme büroları daha yaygın şekilde bulunur.

Tercüme büroları ile iletişime geçmek için internet veya mail adresleri, telefon numaraları kişiye yardımcı olabiliyor. İlk olarak genel ve teknik bilgiler alınarak tercüme bürosu hakkında fikre sahip olunuyor. Ardından kişi çevireceği metin hakkında büroyu bilgilendiriyor. Gerekli anlaşma koşulları sağlandığı takdirde kişi metnini çeviri bürosuna yollayabiliyor. Hızlı, sistematik ve güvenilir şekilde çevrilmiş metin kişiye ulaştırılıyor.


Yeminli Tercüman Nasıl Olunuyor?

Tercüman olup da yemin zaptını almak isteyen kişilerin gerekli yerlere başvurması gerekiyor. Çeviri bilim diploması olan kişiler notere başvurarak yeminli unvanını alabiliyor. Bu sayede yeminli tercüman arayan kurumlarda rahatlıkla hizmet verebiliyor. Ancak yeminli tercüman olan kişilerin birçok ağır sorumluluğu bulunuyor. Kesinlikle gizlilik sınırını aşmamalı, bilgileri paylaşmamalıdır. Aksi takdirde çeviri hizmetini alan kişi arada sözleşme olmasa bile yeminli tercümana kolaylıkla dava açabilir. Bu nedenle kendine güvenen kişilerin yeminli tercüman olması tavsiye ediliyor.

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?