Portakal Tercüme Kitap Çevirisi

Edebi çalışmalar için yazarlar zaman ve emek harcarlar. Portakal Tercüme Kitap Çevirisi hizmeti ile kitaplarınızı 50’den fazla resmi dile çevirebilirsiniz.

Bir kitabı yazarın ana dilinde yayımlamak belirli bir okuyucu kitlesine ulaşmak demektir. Ancak farklı dillere çevrilen kitaplar çok daha büyük kitlelere ulaşabilmektedir. Portakal Tercüme, alanında uzman ekibi ve 20 yıllık çalışma süresinin getirdiği tecrübe ile kitaplarınızı güvenilir ve hızlı bir şekilde tercüme edebiliyor.

Kitap Tercümesi Nedir?

Kitap tercümesi bir anlamda tüm çeviri çeşitlerinin bir araya geldiği, her türlü edebi kaynağa, bilgiye ve tecrübeye ihtiyaç duyulan bir iştir. Tüm bunların yanında kitap tercümesi yapabilmek için kimi zaman yaratıcı bir tercümana ihtiyaç duyulabilir. Özellikle kitap tercümesi hizmeti alan yazarın eseri sanatsal bir çalışmaya, bir tiyatro oyununa, bir şiir grubuna ya da şarkılara aitse… Portakal Tercüme, kitap çevirisi konusunda 20 yıllık tecrübeye sahiptir ve 50’den fazla dilde tercüme yapabilmektedir.

Sadece Bir Çeviri Değildir

Kitap çevirisi kimi zaman teknik çeviriden ya da akademik çeviriden daha zor olabilmektedir. Özellikle roman tarzı kitaplar, romanın yazıldığı kültürün ya da romanda, hikayenin geçtiği bölgenin kültürünü sonuna kadar yansıtmaktadır. Bu durumda tercümanın sadece çeviri yapması yeterli olmayacaktır. Tercüman, ilgili kültür hakkında da bilgili olması gerekmektedir. Aksi halde kitabın vermek istediği duyguyu, hissiyatı ya da anlamı veremeyebilir. Bu nedenle kitap çevirisi hizmeti alırken oldukça dikkat edilmeli ve tecrübeli bir tercüman tercih edilmelidir.

Yazarı Anlamak

Bir kitabı çevirebilmek için önce yazıldığı dilde okuyup oldukça iyi bir şekilde anlamak gerekmektedir. Hatta kitaptan öte, yazarın yazılarından o anki psikolojisini, hissiyatını dahi anlamak gerekmektedir ki, doğru bir şekilde çeviri yapılabilsin ve kitap okuyucuya doğru bir şekilde yansıtılabilsin.

 

Belirli Sayfaların Tercümesi

Kimi durumlarda yazarlar kitaplarının sadece belirli bir kısmının tercüme edilmesini isteyebiliyor. Portakal Tercüme olarak uzman tercüman kadromuz, güvenli ve hızlı hizmet anlayışımızla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Daha detaylı bilgi ve ücret bilgisi almak için Fiyat Teklifi sayfamızı ziyaret edebilir ya da +90 543 953 21 75 no’lu telefondan Portakal Tercüme’ye ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (2 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?