Eğer profesyonel bir çevirmenseniz her daim kariyerinizi geliştirmenin yeni yollarını aramaya devam etmelisiniz. Bu noktada profesyonel çeviri derneğine katılmak mantıklı bir karar olacaktır. Profesyonel bir çeviri derneğine katılmak kariyerinizde ilerlemeniz açısından da önemli bir adım olacaktır

 

kariyer ceviri dernegi 490x294 Neden Profesyonel Çeviri Derneğine Katılmalıyız?

Profesyonel Bir Derneğe Katılmak Nasıl Yardımcı Olur?

Atacağınız bu adım öncelikle kariyerinize nasıl yön vereceğinizi de göstermektedir. Profesyonel bir çeviri derneğine katılmak ilk etapta kendinize ve çevrenize işiniz hakkında ne kadar ciddi olduğunuzu ve kariyerinizi profesyonel bir şekilde sürdürmek istediğinizi söylemektedir. Etrafınıza, profesyonel bir şekilde çalıştığınızın ve yetenekli bir çevirmen olduğunuzun mesajını vermektedir.

Çevreye verdiğiniz mesajın ardından profesyonel çeviri derneğine katılmanın size direkt olarak sunacağı faydalardan bahsedelim.

  • Listelenmek: Dernekler üyelerini listeleyerek yayınlamaktadır. Bu sayede adınızın dernek ile geçmesini sağlayabilir ve bulunabilirliğinizi artırarak daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz
  • Sertifikasyon: Profesyonel dernekler üyelerine bir çok sertifika imkanı sunmaktadır. Sertifikalar çevirmenlerin en önemli referans kalemlerinden biridir.
  • Çevre: Bir profesyonel çeviri derneğine katıldığınızda direkt olarak sektörünüz dahilinde çevreniz de genişleyerek kariyerinizde daha hızlı ilerleme imkanı elde edersiniz.
  • Profesyonel Gelişim: Derneğin üyelerini inceleme, kariyerlerini gözlemleme ve yeteneklerini tartma imkanı bulacaksınız. Bu sayede hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini kestirebilirsiniz.
  • Kaynaklar: Profesyonel dernekler üyelerine bir çok kaynak sunmaktadır. Bunlar yazılı kaynaklar olduğu gibi ücretli yazılımlar da olabilmektedir. Bu sayede kullanmak için yüzlerce TL vermeniz gereken kaynaklara ücretsiz ulaşabilirsiniz.
  • Karşılıklı Fayda: Yetenekli olduğunuz alanlardaki işler size verilebilir ve siz de diğer çevirmenlere uzman oldukları alanlarda iş gönderebilirsiniz. Bu sayede karşılıklı fayda sağlayabilirsiniz.

 

ceviri dernegi kariyer 490x294 Neden Profesyonel Çeviri Derneğine Katılmalıyız?

Hangi Derneğe Üye Olmalı?

Üye olacağınız derneğin geçmişi önemli olduğu gibi geleceğinin de öngörülmesi gerekmektedir. Güveninizi boşa çıkaracak ve yarı yolda kalmanıza neden olacak bir derneğe üye olmak istemezsiniz. Bu sebeple üye olmayı düşündüğünüz dernek hakkında internet ortamında ve yazılı basında araştırma yaparak hakkındaki yorumları inceleyebilir ve beklentilerinizi buna göre belirleyebilirsiniz.

Örneğin Uluslararası Dil ve Çeviri Hizmetleri Derneği (UDİÇED) sahip olduğu yetenekler ve teknolojik alt yapısı ile günümüzde öne çıkan çeviri derneklerinden bir tanesidir. Sahip olduğunuz potansiyeli ortaya çıkaracağını düşündüğümüz Udiçed‘e katılım ise internet sitesi www.udiced.org üzerinden üyelik başvurusu sayfasından yapılabiliyor.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (39 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?