Noter Tercümanlığı

Portakal tercüme olarak 52 dilde Türkiye’nin tüm noterlerinde alanında uzman profesyonel tercümanlarımızla sözlü ve yazılı olarak tercüme hizmeti vermekteyiz.

Firmamız yirmi yıllık tercüme geçmişi ve deneyimine sahiptir. Sahip olduğumuz tecrübe ile geliştirdiğimiz özel hizmet avantajları Portakal Tercüme Ofisi’ni sektörün lider çeviri ajanslarından biri haline getirmiştir. Ofisimiz, bir çok uluslararası kalite sertifikasına sahiptir. Ayrıca müşterilerimizin tercümeler nedeniyle görebilecekleri muhtemel zararlara karşı verdiğimiz her hizmeti sigortalamaktayız. Bu anlamda Portakal Tercüme Bürosu, sektörün en güvenilir tercüme ofislerinden biridir.

 

Noter Tercümanlığı Nedir?

Türkiye cumhuriyeti hudutları dahilinde noterlerde işlem yaptırmak isteyen Türk ve yabancı ülke vatandaşları okuma yazma bilmiyorlarsa (T.C. vatandaşı olsalar dahi) veya işitme yada konuşma engelli ise işlem yaptırabilmeleri için yeminli tercümana ihtiyaç vardır.

İşlem yaptırmak isteyen kişinin ana dili şart olmasa da konuşabildiği anlaşabildiği dili bilen yeminli tercüman ile işitme yaptırması mecburidir. Yada kişi işitme yada konuşma engelliyse işaret dili tercümanına yada görme engelli tercümanına ihtiyaç vardır. Bu resmi mevzuat kanun yabancı kişilerin Türkiye’deki haklarını korumaya yöneliktir. Bu işlem sayesinde devlet yabancıların Türkiye’de aldatılmasının dolandırılmasının önüne geçmektedir. Noter tercümanlığı, noter tasdikli tercüme hizmetinden farklıdır. İhtiyacınız noter tasdikli tercüme ise ilgili içeriği inceleyebilirsiniz.

[irp posts=”10198″ name=”Simültane Çeviri Nedir?”]

 

Portakal Tercüme’ye Nasıl Güvenebilirim?

Firmamız 20 yıllık geçmişinde tertemiz bir sicile sahiptir. Alanında uzman olan tercümanlarımız ve yeminli tercümanlarımız sizlere ihtiyaç duyduğunuz hizmeti vermek için çalışmaktadırlar.

Öncelikle müşterilerimiz yaptığımız tercümeler nedeniyle herhangi bir zarara uğramalarına karşı Ray Sigorta tarafından sigortalıdırlar. Bu sayede gönül rahatlığı ile Portakal Tercüme Ofisi hizmetlerinin kalitesi ile tanışabilmektedirler. Firmamız bir çok uluslararası kalite sertifikasına sahiptir. Bunun yanında Portakal Çeviri Ajansı, yüzlerde kurumsal firma ile iş ortaklığı yapmaktadır. Bu firmalar arasında Toyota, Ford, Türk Hava Yolları, Watsons, Siemens gibi sektör devi markalar bulunmaktadır.

Portakal Tercüme Ofisi, sahip olduğu, alanında uzman yeminli tercümanlar ile noter çevirisi konusunda kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmet vermektedir. Firmamız sayesinde müşterilerimiz, güvenilirlik konusunda endişe etmeden işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasının keyfine varmaktadır.

Firmamız bir çok Noter ile yakın ilişkiler içerisindedir. Buna göre işlemleriniz noterlerde hızlı bir şekilde yapılmasını da sağlamaktayız.

Sosyal Medyada Paylaş