Önlisans Belge Çeviri

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Önlisans Belge Çeviri

Ön lisans diploması, bir yüksekokulu 2 yıllık okuyup, mezun olmuş kişilere verilir. Geçici diploma yerine geçen ön lisans bitirme belgesi, diploma almaya gidildiğinde geri verilir. Lisans öğrenimi sırasında ilk 2 yıla ait bütün derslerini veren adaylar, okulunu yarıda kesip ön lisans diploması alabilirler. Adayın, ön lisans düzeyinde bir tercih yapabilmesi için, ön lisans düzeyindeki sınava girmiş olması ve ön lisans diplomasına sahip olması gerekmektedir.

4 yıllık bir fakülte okurken, aynı isim ile 2 yıllık da alanları bulunan bazı bölümler (işletme, kimya, iktisat gibi) tercih aşamasında adayların kafasını karıştırıyordu. Adaylar 4 yıllık olan bu bölümleri okurken okullarına ara verip bu bölüme ait olan diplomayı alıyorlardı. Sonunda da bu bölümün mezunları gibi tercih yapmaya çalışıyorlardı. Neyse ki YÖK aldığı kararla bu durumun önüne geçti. Bu adaylar mezun olduklarında ön lisans kodunu işaretleyecekler.

YÖK bu kararında, fakültelerin Kimya, İşletme, Maliye, Muhasebe gibi programlarının 4 yıllık eğitim sürecini tamamlayıp öğrenimden ayrılan ve dört yarıyılında başarılı olanlara ön lisans diploması verilmekte olduğunu ve alan belirleyici olmadığını açıklamıştır. Ayrıca adayın lise üstü 2 yıl yükseköğrenim mezunu olduğu da belirtmektedir.

Ön lisans diploması, bazı şartlar karşılığında verilir. Bunlar, İngilizce Hazırlık Okulu’nu bitirip başarılı olmak, genel not ortalamasının en az 2.00 olmak, en az 40 iş günü stajını tamamlamaktır.

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?