Her konuda olduğu gibi tercüme sektöründe ve tercümanlar için de ücretsiz kaliteli online kurslar bulunmaktadır. Özellikle öz geçmişlerini zenginleştirmek isteyen freelance tercümanlar tarafından dikkatle takip edilen kaliteli ücretsiz online kurslar müşteri portföyünü geliştirmek isteyenlere umut vaad ediyor.

Tercümanlar açısından mücadele hayatın bir gerçeğidir. Bir çok tercüme dili bulunmasının yanında popüler dillerde tercüme yapan bir çok freelance tercüman ve tercüme büroları bulunmaktadır. Bu nedenle müşterilere ulaşmak, ulaşılan müşterileri çalışmaya ikna etmek zor olabilmektedir.

Müşteriler fiyat ve kalite açısından en uygun hizmeti almak isterler. Tercümanlar ve bürolar ise farklı kalitelerde farklı fiyatlar sunarlar.

 

tercuman online kurs 490x294 Tercümanlar İçin Ücretsiz Kurslar

Tercümanlar İçin Önemli Detaylar

Bir tercüman için tercüme hizmeti verebilmelerine imkan sağlayan 3 önemli detay bulunmaktadır.

  • Kaynak dile hakim olmak
  • Hedef dile hakim olmak
  • Tercüme edilecek metnin alanına hakim olmak.

 

Her iki dile de hakim olmanız elinize geçen metinin çevirisi yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Çevirilecek metin alanınız dışında olabilir. Hiç bir fikrinizin olmadığı bir konuda çeviri yapmak kalitesiz bir hizmet vermenize neden olabilir.

Eğer kalitesiz hizmet vereceğiniz korkusuyla gelen iş tekliflerini geri çevirmek istemiyorsanız kendinizi teknik ve bilimsel konularda  geliştirmeniz gerekmektedir. Kişisel gelişim ise bulunduğunuz ülkeye göre bin TL’den binlerce dolara kadar mal olabilen önemli ancak masraflı bir iştir.

 

online kurslar gelistirme 490x294 Tercümanlar İçin Ücretsiz Kurslar

Online Kurs Kullanmak

Son yıllarda bir çok üniversite ve eğitim kurumu çeşitli konularda ücretsiz, giriş düzeyinde kurslar sunmaktadır. Evinizin konforunda ve istediğiniz zaman katılabildiğiniz bu kursların bir çoğu dijital sertifika da verebilmektedir. Bu sayede öz geçmişinizi zenginleştirmeniz mümkündür.

Bir tercüman için hangi kurslara katılması, hangi eğitimleri alması gerektiği önemli bir seçim aşamasıdır. Bu durumda yapılacak en güzel şey en popüler teknik ve bilimsel konuları belirlemek ve bu konularda tercüme hizmeti veren kişi sayısını bulmaktır. Arzın yüksek olduğu bir alanda eğitim almaktansa, özellikle mücadeleci piyasalarda, daha az arzın olduğu ancak talebin çok da düşük olmadığı alanlarda eğitim almak mantıklı bir seçim olabilir.

Özellikle tercümanlık mesleğine yeni atılmış insanlar için büyük bir potansiyel bulunmaktadır. Alacağınız eğitimler sayesinde vereceğiniz teknik ve bilimsel tercüme hizmetleri hem size referans olacak hem de tecrübe kazanmanıza imkan verecektir.

Günümüzde online kurslar konusunda en popüler olmuş sistem udemy adındaki eğitim sistemidir. Udemy’nin yanında bir çok üniversite de online eğitimler vermektedir. İlgilendiğiniz alanla ilgili çok uzun olmayan bir araştırma ile oldukça kaliteli, ücretsiz online kurslar bulabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (2 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?