Trampa Nedir?

Bir malın farklı bir mal ile değiştirilmesine trampa adı verilmektedir. Sözleşme ile yapılabilen trampa alışverişleri, iki farklı dil kullanan kişiler arasında yapıldığında trampa sözleşmesi tercümesi gerekmektedir.

Trampa sadece denk değerdeki varlıklar arasında yapılmak zorunda değildir. Değer farkları nakit olarak, sözleşme yapıldıktan hemen sonra ya da ileriye dönük olarak yapılabilmektedir . Tapu Sicil Müdürlüğü’nün trampa sözleşmesindeki değer farkları konusunda herhangi bir müdahale yetkisi yoktur. Değerler eşit olmadığı için işlem yapmaktan kaçınamaz.

Farklı şehirlerdeki taşınmaz mallar için de trampa yapılabilir. Bunun için malların bulunduğu herhangi bir bölgedeki sorumlu merciye başvurulabilir.

 

Trampa Sözleşmesi

Taşınmaz malların trampa yapılabilmesi için tapu sicil müdürlüğüne başvurulması ve işlem yapılması gerekmektedir. Trampa yapılacak taşınmazlar ve taşınmaz sahipleri aralarında yaptıkları sözleşmeyi ibraz etmelidirler.

Taşınmazların değeri eşit değilse değeri daha düşük olan taşınmazın sahibi trampa sözleşmesine eşitliği sağlayacak nakdi ödeme yapmayı taahhüt edebilir ya da anlaşma anında ödeme yapabilir.

 

Trampa Sözleşmesi Tercümesi

Portakal Tercüme Ofisi 20 yıllık tecrübe ile 50 farklı resmi dilde profesyonel trampa sözleşmesi tercüme hizmeti vermektedir. Firmamız alanında uzman kadrosu ile güvenli, kaliteli ve hızlı tercüme hizmetinin doğru adresidir. 20 yıllık geçmişimizde ulusal ve uluslararası, dünyaca ünlü firmalar tercüme iş ortaklığı yapmış bulunmaktayız.

Trampa sözleşmesi tercümesi farklı diller konuşan insanlar arasında yapılan trampa sözleşmesinin her iki taraf için de anlaşılır bir şekilde tercüme edilmesidir. Ufak detayların bile oldukça önemli ve kritik olduğu trampa sözleşmesi, alanında uzman çevirmenler tarafından tercüme edilmelidir. Aksi halde bir çok anlaşmazlık ve sözleşme hatası yapılabilmektedir. Bu anlamda tercüme yapacak çevirmenlerin tecrübesini dikkate almak zorundasınızdır.

Portakal Tercüme Bürosu uzman tercüman ekibi her işte olduğu gibi trampa sözleşmesi tercümesi konusunda da oldukça titiz ve dikkatli davranmaktadır. Bu sayede karşılaşacağınız muhtemel sorunların da önüne geçebilmektedirler. Ayrıca firmamız Ray Sigorta anlaşması gereği müşterilerimizin tercüme hizmetlerini, görecekleri muhtemel zararlara karşı sigortalanmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş
12345 (157 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?