turcef-federasyon-kanun-teklifi-yakinda-mecliste-mevlut-cavusoglu

 

Türkiye Çevirmenlik sektörünün tek yasal meslek örgütü olması için hazırlanan kanun teklifi yakında mecliste.

Yeminli çeviri ve tercüme sektöründe faaliyetlerini gösteren bir çok tercüman ve tercüme bürosu bulunuyor.Fakat mesleki bağlamda bazı eksikliklerin olduğu sektörümüzde TURÇEF (Türkiye Çevirmenlik Federasyonu) bu açığı kapatmak için bir çok çalışmalar yapmakta ve sektör standartlarını ve çalışanlarını uluslararası bir kalite düzeyine çıkarmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Konuyla ilgili olarak UDİÇED olarak bizimde doğrudan bağlı olduğumuz TURÇEF TBMM’ye sektör standartlarını ve kalitesini arttırmayla ilgili bazı yasal normlarıda içeren bir kanun teklifi sunmuştu.

“Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ile birlikte katıldığımız iftar yemeğinde TURÇEF kanun teklifinin kendisinde olduğunu ve yakın bir zamanda imzalayıp meclise sunacağını Sn. Bakanımız aktarmıştır”

Bu güzel haberi bizimle paylaşan TURÇEF Yönetim Kurulu Üyesi- ALÇED Başkanı Sn. Kemal Değirmenci’ye sonsuz teşekkürlerimizi iletirken sektörümüz adına da en güzel gelişmelerin olmasını temenni ediyoruz.

UDİÇED – Uluslararası Dil ve Çeviri Hizmetleri Derneği

Benzer Yazı:  TURÇEF DAÇ-Doğal Afet Çevirmenliği Birimi Kuruldu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?