Bir tercümanın ekonomi ile ilgili bilgi sahibi olması, hem kendi işlerini yürütebilmesi hem de kurumsal müşterilerine tercüme hizmeti verebilmesi açısından çok önemlidir. İster kendi tercüme işletmeniz olsun, ister freelance bir tercüman olun işletme, ticaret, ekonomi ve iş yaşamı ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İşletmenizi yönetmek ya da kurumsal bir firmaya hizmet verebilmek açısından önemli bir ayrıntıdır.

Maalesef her insanın tüm konularda bilgili olma şansı bulunmuyor.

İnsanlar olarak belli başlı konularda uzmanlaşabilirken bazı konularda iyi derecede bilgili olabiliyoruz. Geri kalan tüm konularda ise ancak fikir sahibi olabiliyoruz. Bu sebeple özellikler tercümanların hangi konularda oldukça bilgili olacaklarını önceden belirlemesi gerekebilmektedir.

Ekonomi konusunda biligi sahibi olabilmek ise çeşitli eğitimlerden geçmektedir. Peki kısıtlı zamanımızı zorlamadan ekonomi ve işletmeler hakkında nasıl bilgi sahibi olabiliriz?

 

isletme ekonomi 1 490x294 Tercümanlar İçin Ücretsiz Ekonomi Kursları

Online ücretsiz kurslar son dönemin en önemli eğitim atılımlarından biridir. Bu atılım özellikle birden fazla konuda kendini geliştirmek isteyen tüm insanlara harika fırsatlar sunuyor. İşte karşınızda ekonomi ve ticaret konularında kendinizi geliştirebileceğiniz online ücretsiz kurslar;

 

An Introduction to Marketing

Pensilvanya Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından sağlanan bu online kursta 9 haftalık sürece ve haftalık 5-6 saatlik ders takibine ihtiyaç bulunuyor. Oldukça başarılı bir eğitime sahip olan kurs dünyanın sayılı fakültelerinden biri tarafından verilmesi ile oldukça rağbet görüyor. Marka bilinci, müşteri odağı ve pazarlama stratejileri konularına odaklanan kursta ilginç video dersler ve başarılı olmuş örnekler veriliyor.

Kurs Sayfasına Git

 

Foundations of Business Strategy

Virginia Üniversitesi, Darden İşletme Fakültesi tarafından verilen bu kurs, 7 haftalık bir eğitim planına ve haftalık 5-6 ders saatine sahip. Kursun odaklandığı noktalar ise Pazarlamaya giriş, işletme stratejileri ve stratejik analizler için araçlar şeklinde görülmektedir. Özellikle pazarda kendinizi konumlandırabilmek ya da pazarlama analizlerini öğrenmek için bu kursu tercih edebilirsiniz.

Kurs Sayfasına Git

 

Organisational Analysis

Stanford Üniversitesi tarafından verilen bu ücretsiz kurs ise tamamen kişisel planlama ile alınabiliyor. Yani daha önceden hazırlanmış dersler sistemde bulunuyor ve istediğiniz zaman girip izleyebiliyor, dersleri görebiliyorsunuz. Bu kurs ile dilediğiniz alanda organizasyon teorilerini görebilir, bir işletmenin hedeflere ulaşabilmek için hangi kararları alması gerektiğini anlayabilir ve ön görü sahibi olma konularında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurs Sayfasına Git

 

Günümüzde neredeyse her üniversitenin bir online kurs bölümü bulunuyor. Bize kalan sadece hangi konularda kendimizi geliştireceğimizi belirlemek ve bu konularda kurs veren üniversiteleri belirlemektir. Bir tercüman, hem bir çok konuda bilgili hem de güncel olabilmelidir. Geçerliliğini yitirmiş bilgilerle tercüme yapmak ya da hiç bilmediğiniz bir alanda tercüme yapmak bir çok hata yapılacağının da habercisi niteliğindedir.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (70 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?