Tıp çevirileri yapan tercümanlar ya da yazarlar genelde farklı geçmişleri olan insanlardır. Bazıları tıp konusunda eğitim almışken bazıları da tercüme ya da yazarlık konularında eğitim almış olmaktadır. Daha önce sağlık sektöründe eğitim almamış ve bu sektörde tercüme yapmak isteyenler için ise üniversiteler tarafından verilen ücretsiz kurslar bulunmaktadır.

Dünya’nın bir çok yerinde üniversiteler ücretsiz online kurslar vererek insanları bilgilendirme gayreti içerisindeler. Bu kursların bazıları kendi kendinize yapabileceğiniz, belirli süresi olmayan eğitimlerken bazıları ise belirli tarihlerde başlayıp biten sürekli ilerleyen sistemlere sahiptir. Sizin için en uygun sağlık sektöründe eğitim alabileceğiniz 4 kaliteli ücretsiz kursu derledik.

 

ucretsiz kurs 490x294 Ücretsiz Kurslarla Tıp Çevirileri Yapın

Uluslararası Öğrenciler İçin Klinik Terminoloji

University of Pittsburgh (Coursera)

Süre: haftalık 2 ile 4 saat arasındaki dersler toplamda 6 hafta sürmektedir.

Oldukça yararlı olan bu kurs özellikle temel düzeyde bilgi almak isteyen tercümanlara yardımcı olacaktır. Kursun asıl amacı Amerika Birleşik Devletleri’nde tıp sektöründe kariyer düşünen uluslararası öğrencilerin eğitilmesi üzerine düşünülmüş. Bu sayede eğitim, ABD kültürel farklılıklarına ve temel bilgilerine de değinebilmekte ve tercümanlar için oldukça sağlam bir kaynak oluşturabilmektedir. Ayrıca bu kursa, başlangıç tarihini kaçırdıysanız dahi katılıp dersleri izleme imkanına sahipsiniz.

 

ucretsiz kurs tip 490x294 Ücretsiz Kurslarla Tıp Çevirileri Yapın

İnsan Fizyolojisine Giriş

Duke University (Coursera)

Süre: 22 Saatlik ders ve ödev

Oldukça kaliteli materyallere ve videolara sahip bu eğitim ise self-paced olarak belirtilmiş. Yani belirli bir başlangıç tarihi olmadan dersleri izleyebiliyor ve bilgilenebiliyorsunuz. Özellikle biyoloji hakkında bilgi sahibi olan tercümanlar için harika bir seçenek olacak kurstur.

 

ucretsiz kurslar saglik 490x294 Ücretsiz Kurslarla Tıp Çevirileri Yapın

AnatomyX – Kas ve İskelet Sistemi Vakaları

HavardX (EdX)

Süre: haftalık 3 ile 6 saat arasındaki dersler toplamda 6 hafta sürmektedir.

Oldukça eğlenceli ve bilgilendirici olan Harvard derslerinden biri. Kas ve iskelet sistemi hakkında bilgi sahibi olup bu konularda tercüme yapmak ya da içerik oluşturmak isteyenlere yardımcı olacak bir eğitim. Beş farklı kas ve iskelet sistemi vakasını inceleyen eğitim anatomi, histoloji ve radyoloji üzerinde bilgi edinmenizi sağlıyor. EdX üzerinden kayıt olabileceğiniz kurs tamamen ücretsiz.

 

ucretsiz kurs norobiyoloji 490x294 Ücretsiz Kurslarla Tıp Çevirileri Yapın

Beynini Anlamak: Gündelik Hayatın Nörobiyolojisi

The University of Chicago (Coursera)

Süre: haftalık 4 ile 6 saat arasındaki dersler toplamda 10 hafta sürmektedir.

Nöroanatomi üzerinde bilgilenmenize imkan sağlayacak bu ücretsiz kurs beyin aktiviteleri ve nörobiyoloji konularında tercüme yapabilmenize imkan sağlayacaktır. Bu kursa istediğiniz zaman katılıp dersleri takip etmeniz mümkün.

 

Kendini geliştirerek kariyerinde basamak atlamak ve başarılı bir tercüman olmak isteyen herkesin ücretsiz kursları değerlendirmesini öneriyoruz. Kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar kaliteli bir tercüman olabilirsiniz. Üstelik hangi alanlara halim olduğunuz da çevirmenlik mesleğinde çok önemlidir.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (49 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?