Uygunluk Belgesi Çeviri

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Uygunluk Belgesi Çevirisi

Günümüzde ülkeler arası ticaret önemli bir yere sahiptir. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerine yakın bir pozisyonda olmamız sebebiyle bu ülkelere yaptığımız ticaret ülke gelirimiz açısından önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu ürünleri bizden alan birlik ülkelerinin talimatlarını karşılamanız gerekiyor. Kısaca sattığınız ürünün çevreye ve bu ürünü kullananlara herhangi bir zarar verici özelliğe sahip olmaması gerekiyor. CE uygunluk belgesi tercümesi Conformite Europeenne olan, ürünün kalite ve kontrolden geçtiğini çevreye ve insanlara herhangi bir zararının olmadığını gösteren bir kalite göstergesidir.

Kesinlikle garanti belgesi niteliğinde olmayan bu işaret ürünün bir kalite seviyesinde olduğunu gösterir. Avrupa birliği ülkeleri alınacak olan malları belli bir mevzuata göre incelerler. Böylece alacakları ürünlerin yeterli kalitede olup olmadığını görmek isterler. CE uygunluk belgesi de bu özelliklerin CE belgeli ürün için karşılandığını gösterir. CE uygunluk belgesi olmazsa ne olur sorusunun cevabı; ürünlerinizi 23 Avrupa birliği üyesi ülkesine satamazsınız demektir.

İhracatta bir nevi ürünün pasaportu da diyebiliriz. İhraç edilen ürünlere CE uygunluk belgesi, Avrupa Birliği resmi gazetesinde yayımlanan kuruluşlara, gerekli test ve muayene işlemleri yaptırılarak, ürününüze CE uygunluk belgesini almış olursunuz. Bu kuruluşlar CE belgesi vermeye yetkili onaylanmış kurumlardır. CE belgesi yüksek riskli ürünler ve düşük riskli ürünler olmak üzere 23 çeşit ürün kategorisini kapsamaktadır.

Bu ürünlere alınacak CE uygunluk belgesi tercümesi hizmetinden ülkemizdeki tercüme büroları sorumludurlar. Örneğin dondurucu ürün için CE belgesi alacaksanız uyumundan sorumlu kuruluş Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’dır. İhracatta söz sahibi olabilmemiz için CE uyumlu Kaliteli ürünler üretmeli, dünya pazarındaki saygınlığımızı artırmalıyız.

 

Çevirisini Yaptığımız Diğer Uygunluk Belgeleri

AT Belgesi
EC Belgesi
CE Belgesi
TSE Belgesi

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?