Uygunluk Belgesi Çeviri Hizmeti

Portakal Tercüme, alanında uzman kadrosuyla ve %100 müşteri memnuniyeti prensibiyle CE uygunluk belgesi tercümesi hizmeti vermektedir.

Uygunluk belgesi tercümesi hizmetini güvenli, kaliteli ve hızlı bir şekilde yapabilecek altyapıya ve teknolojik imkanlara sahip pek fazla tercüme bürosu bulunmamaktadır. Portakal Tercüme 20 yıllık tecrübe ile CE uygunluk belgesi çevirisi konusunda uzmanlaşmıştır.

Kurumsal müşterilerine tanıdığı ayrıcalıklar ile sektöründe öncü olmayı başaran Portakal Tercüme ayrıca Turkcell, SIEMENS, Johnson Controls gibi dünyaca bilinen firmalarla çalışmaktadır.

Bir çok uluslararası kalite belgesine sahip olan firmamız güven, kalite ve hız konusunda tescilli bir markadır.

 

CE Uygunluk Belgesi Nedir?

CE belgesi belirli bir ürün grubunun AB’nin belirlediği sağlık, çevre ve tüketicinin korunması konusunda oluşturulmuş olduğu temel gerekliliğe uygunluğunu gösteren kriterler topluluğudur. Diğer bir deyişle bunlara ürün direktifleri adı da verilebilir. CE belgesi taşımayan ürünlerin AB ülkelerine girişi kesinlikle yasaktır.

En kısa tanımıyla CE belgesi bir ürünün Avrupa ürün mevzuatına uygun olup olmadığını gösteren belgedir. CE belgesi bazı durumlarda gerekli olmaktadır: İlk koşul ürünlerin AB üyesi olan herhangi bir ülkeye veya Türkiye ihracatı ya da ithalatı yapılacaksa bu belgeyi bulundurma zorunluluğu vardır. Ayrıca, Türkiye sınırları içinde üretilmiş ve iç pazara sunulmuş bir ürünün mutlaka CE belgesi bulundurması bulunması Ve bu belge üzerinde çalışma gerçekleştirmesi gerekmektedir.

CE belgesi 1 Ocak 2004 itibariyle Türkiye iç pazarında da kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Tercümanlık ofisleri CE uygunluk belgesi tercümesi ve diğer resmi evrakların çevirisinde yardım alınabilecek ofislerdir.

 

Uygunluk Belgesi Çevirisi Önemi Nedir?

Kesinlikle garanti belgesi niteliğinde olmayan bu işaret ürünün bir kalite seviyesinde olduğunu gösterir. Avrupa birliği ülkeleri alınacak olan malları belli bir mevzuata göre incelerler. Böylece alacakları ürünlerin yeterli kalitede olup olmadığını görmek isterler. CE uygunluk belgesi de bu özelliklerin CE belgeli ürün için karşılandığını gösterir. CE uygunluk belgesi olmazsa ne olur sorusunun cevabı; ürünlerinizi 23 Avrupa birliği üyesi ülkesine satamazsınız demektir.

İhracatta bir nevi ürünün pasaportu da diyebiliriz. İhraç edilen ürünlere CE uygunluk belgesi, Avrupa Birliği resmi gazetesinde yayımlanan kuruluşlara, gerekli test ve muayene işlemleri yaptırılarak, ürününüze CE uygunluk belgesini almış olursunuz. Bu kuruluşlar CE belgesi vermeye yetkili onaylanmış kurumlardır. CE belgesi yüksek riskli ürünler ve düşük riskli ürünler olmak üzere 23 çeşit ürün kategorisini kapsamaktadır.

Bu ürünlere alınacak CE uygunluk belgesi tercümesi hizmetinden ülkemizdeki tercüme büroları sorumludurlar. Örneğin dondurucu ürün için CE belgesi alacaksanız uyumundan sorumlu kuruluş Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’dır. İhracatta söz sahibi olabilmemiz için CE uyumlu Kaliteli ürünler üretmeli, dünya pazarındaki saygınlığımızı artırmalıyız.

 

Çevirisini Yaptığımız Diğer Uygunluk Belgeleri

AT Belgesi
EC Belgesi
CE Belgesi
TSE Belgesi

Sosyal Medyada Paylaş