Ardıl Çeviri Hizmeti

Ardıl çeviri; Bir konuşmanın ya da metnin söylendiği ya da yazıldığı andan sonra gerçekleşen çeviriye verilen isimdir. Konuşmacı her 3-5 cümlede bir durur, çevirmen de aldığı notlara dayanarak diğer dile aktarır. Profesyonel anlamda not tutma tekniklerine hakim çevirmenler çok daha uzun konuşma bölümlerini de kesintisiz çevirebilirler.

Ardıl çeviri esnasında tercümanlar, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik donanım kullanmaz. Çevirmen, konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması şeklinde gerçekleşir.

MUTLAKA OKUMALISIN!  Ardıl Çeviri Nedir?

 

Ardıl Çeviri Kullanım Alanları

Ardıl tercümenin kullanım alanları genellikle söz konusu toplantının çok kısa, teknik, gizli veya resmi olması durumunda başvurulan bir yöntemdir.
Ardıl çeviri, yazılı çeviriye göre daha fazla dikkat ve çevirisi yapılacak dile tam hakimiyet gerektirir. Yazılı çeviri de daha sonra başa dönüp kontrol etme ve düzeltme şansı varken ardıl çeviri esnasında böyle bir şans yoktur.

Dinleme, konuşma – telaffuz kabiliyeti tam olmayan bir tercümanın yaptığı çeviri katılımcıların birbirlerini yanlış anlamalarına ve istenmeyen sonuçların doğmasına sebep olabilir. Bu bakımdan birlikte çalışılacak ardıl tercümanın bilgi birikiminin ve bu konuda yeterli hakimiyete sahip olup olmadığının iyi araştırılması gerekir.

 

Ardıl Çeviri Hizmetini Profesyonellerden Alın!

Portakal Tercüme Bürosu olarak, 20 yılı aşkın süredir, Türkiye’nin her yerinde ardıl çeviri hizmeti vermekteyiz. Ardıl tercüme hizmeti almadan önce, büromuzu arayarak toplam katılımcı sayısını, toplantının(konferansın) konusunu, gerçekleştirileceği yeri ve toplantının kaç saat süreceğini bildirmeniz halinde aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz.

  • Büromuz katılımcı sayısına göre teknik sistem/ekipman kurma hizmetini vermekteyiz.
  • Toplantının süresine göre ardıl tercüman temin etmekteyiz.

 

Ardıl Çeviri Fiyatı Almak İçin

Ardıl çeviri ihtiyaçlarınız için Türkiye’nin her yerinde profesyonel tercümanlarımız ile çeviri hizmeti vermekteyiz. 444 82 86 nolu telefon numarasından  ya da info@portakaltercume.com.tr mail adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.