Portakal Tercüme Bürosu
WhatsApp'dan Bilgi Alın
+90 505 596 15 03

Fransızca Tercüme Hizmetleri

15 yıllık Fransızca Tercüme Deneyimi ve Profesyonel Tercümanlardan Oluşan Kadromuzla Noter Yeminli Fransızca Çeviri Hizmetleri

Günümüzde birçok eser birçok dile çevrilebilir. Günümüzde Fransızcaden çevrilen eserlerin sayısı oldukça fazladır. Ancak Almanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerin de klasik eserleri ve modern eserleri oldukça ilgi görmektedir. Özellikle Fransa yemek kültürü ve Fransızca yazılan oyunlar için Fransızca tercüme önemli bir yere sahiptir. Yazılan birçok eser farklı dile çevrilirken his ve duygu kaybına uğrayabilir. Fransızca çeviri olan eserler de genellikle bu tür duygu eksiklikleri barındırmaktadır. Kuşkusuz her yazarın kendi diline ait özel kelimeler kullanması tercüme edilen eserde birtakım kayıplara yol açmaktadır.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

Fransızca-Türkçe Tercüme

Kitap kurtları iyi bilir ki bir kitabı baştan sona çevirmek oldukça zordur. Kitapta anlatılanların harfi harfine ve aynı duyguyu verecek kelimelerce çevrilemesi ancak tecrübeli kişiler tarafından yapılmaktadır. Kitap, dergi, makale gibi birçok konuda çeviri yapan fransızca tercümanlar işlerini çalıştıkları tercüme bürosu aracılığı ile alır. Tercüme bürosu kişilerce özel olduğu gibi bünyesinde birçok çevirmeni de barındırabilir.

Türkçe-Fransızca Tercüme

Çevrilen makaleler, dergiler, kitaplar, şiirler dışında çevrilmesi yeminli olan belgeler de vardır. Çoğu belge günümüzde yeminsiz olarak çevrilir. Yeminli olarak çevrilen belgeler genellikle kişisel bilgileri içeren belgeler, not dokümanları, hukuki belgeler şeklinde sıralanır. Bu belgeleri çevirmek için >yeminli tercüman gerekmektedir. Yeminli tercümanlar genellikle devlet daireleri ve üniversiteler tarafından tercih edilir. Genellikle yeminli tercümanlık yapan kişiler ve tercümanlar Türkiye Çevirmenler Derneği üyesidir.


Bu Yazıyı Beğendiz mi?
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Bu yazıyı ilk siz beğenmek ister misiniz?)
Loading...

Saniyeler içerisinde teklif alın