İdari Şartname Tercümesi

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

İdari Şartname Tercümesi

İdari şartnameler ihalelerin hangi idari hususlara dayanılarak yapılacağını belirten kurallardır. Şartnameler idari ve teknik olmak üzere ikiye ayrılır. İdari şartnameler ihale dosyalarında idari hususların belirtildiği kurallar teknik şartnameler ise o ihaleden tam olarak ne beklendiğini açıklayan kurallar bütünüdür.

Bu şartnamelerin örnekleri kamu ihale kurumunda bulunur. İhaleye katılan firmalar ihale başlamadan önce dosyalar üzerinde idari şartnameyi esas alırlarken hale başladıktan sonra teknik şartnameyi esas alırlar. Bu idari şartnameler hem yurt içi hem de yurt dışı firmaları için de hazırlanır. Eğer hazırlanan ihaleye yabancı bir firma da katılıyorsa o idari şartnamenin katılımcı firmanın resmi diline veya ortak dil olan İngilizceye tercüme edilmesi gerekir. Bunun için de çok ciddi bir tercümeye ihtiyaç duyulur.

Çünkü bu şartnameler de yapılacak en ufak bir yanlış milyon dolarlık ihalelerin seyrine etki edebilir. Bu nedenle idari şartname tercümesi en doğru şekilde yapılmalıdır. Bunun için işinde uzman tercümanlara ihtiyaç vardır.

Biz yıllardan süregelen deneyimimiz ve işinde uzman çevirmenlerimiz ile bütün idari şartnameleri en doğru şekilde en kısa zamanda tercüme etmekteyiz. Sadece idari şartname tercümesi değil aynı zamanda teknik şartname tercümesi de yapmaktayız. İhalelerde en ufak bir problem dahi yaşamak istemeyenler için biz en iyi tercihiz. Yabancı dil bilmek tercüme için yeterli değildir. O dili o dilin ana yerinde öğrenmiş olmak da gereklidir.

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?