İHALE DOSYALARI Tercüme-Çeviri Hizmetleri

İhaleler belirli bir kamu hizmetinin özel kişilerce yürütülmesi amacıyla bir özel kişi ile kamu kurumu arasında yapılan özel hukuk sözleşmeleridir. İhaleler genellikle büyük şirketlerin katıldığı ihale usullerine göre yürütülmektedir.

Ülkemizde birçok ihale usulü vardır. Bunlar açık ihale usulü, belirli kişiler arasında açık ihale usulü, kapalı teklif usulü, belirli kişiler arasında kapalı teklif usulü, pazarlık usulü ve yarışma usulleridir. Bu usullerin belirlenmesi kamu ihale kanunu ve devlet ihale kanununa göre yapılır. İhaleler sadece yerli değil aynı zamanda yabancı firmalar tarafından da alınabilir. Yabancı firmalar da diğer yerli firmalar gibi bu ihalelere katılır ve eğer ihaleleri kazanırlarsa bu görevi kendileri üstlenmiş olurlar.

Yabancılarla yapılan ihale sözleşmeleri ile veya yabancı ülkelerde yapılan ihale sözleşmeleri için ihale dosyalarının ihalenin yabancı tarafının diline de tercüme edilmesi gerekir. Veya ihalede Türk tarafı ihaleci ise yabancı ülkelerdeki bu ihale dosyalarının Türkçeye çevrilmeleri gerekir. Bunun için yapılması gereken ihale dosyası tercümeleri ile bu ihaleleri her iki dile de çevirmektir.

Bunun için çok ciddi bir yabancı dil çeviri deneyimi olması gerekir. İhale dosyalarında kullanılan terimlerin çevrilebilmesi için çok üst düzey yabancı dil eğitimi almış olmak gerekir. İhale dosyası tercümeleri için en üst düzeyde İngilizce eğitimi almış çalışanlarımız ve yıllardan beri süregelen bilgi birikimimiz ile her türlü ihale dosyanızı tercüme etmeye hazırız.


Bu Yazıyı Beğendiz mi?
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Bu yazıyı ilk siz beğenmek ister misiniz?)
Loading...