Türkçe İngilizce Çeviri Hizmetleri

Portakal Tercüme alanında uzman tercüman kadrosu ve 20 yıllık deneyimi ile İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri hizmeti vermektedir. Hızlı kargo, süresiz arşiv hizmeti, çeviri sigortası gibi sektöre yön veren ve öncü olmasını sağlayan tercüme hizmetleri ile müşterileri odaklı çalışmaktadır.

Öğrenci ve öğretim görevlileri özellikle İngilizce’den Türkçe’ye çeviri ya da Türkçe’den İngilizce’de çeviri hizmetine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple Portakal Medya öğretim görevlileri ve öğrencilere özel fiyatlarla hizmet vermektedir.

 

İngilizce’den Türkçe’ye Çevirinin Önemi

Yabancı ülkeler arasında yazışma ve konuşma dili olarak en fazla kullanılan dil İngilizcedir. Bu nedenle dünya genelinde, en fazla ikinci dil olarak öğrenilen dil de İngilizcedir. İnsanlar ticaret yaparken, farklı bir ülkeye turist olarak gittiğinde ya da resmi yazışmalarda neredeyse otomatik olarak İngilizce konuşmak ve yazışmaktadırlar. Bir diğer örnek ise, farklı milliyetlerden ve farklı ana dillere sahip insanların katılım gösterdiği bir toplantıda genel dil İngilizce’dir. Akademik makale yazar bir öğretim görevlisi, makalesini yurt dışında yayınlayabilmek için İngilizce’den Türkçe’ye tercüme hizmeti almak durumundadır.

Tüm bu durumlar göstermektedir ki İngilizce, dünyadaki en önemli dillerden biridir.

 

Nerelerde Kullanılır?

İngilizce’den Türkçe’ye çeviri genel olarak yazılı ya da sözlü yabancı kaynaklardan elde edilen verilerin Türkçe’ye çevrilerek İngilizce diline hakim olmayan insanların, ilgili kaynaklardan faydalanabilmeleri amacıyla yapılmaktadır. Bu bağlamda akla gelebilecek neredeyse her konuda İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapılmaktadır.

  • Resmi belge / evrak çevirisi
  • Akademik makaleler
  • Film ve dizi dublajları ve alt yazıları
  • Turistik çeviriler
  • Konferans simültane çeviri hizmetleri
  • Ürün etiket çevirisi
  • Ürün kullanım kılavuzu çevirisi
  • Kitap çevirisi

 

Yukarıda belirtildiği gibi ve daha bir çok farklı alanda çeviri yapabilen Portakal Tercüme, yirmi yıllık deneyim ve uzman İngilizce çevirmen kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaş
12345 (221 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?