Simultane Tercüme Hizmeti

Portakal Tercüme 20 yıllık deneyimi ve İstanbul’un merkez noktalarında bulunan 5 şubesiyle simultene tercüme hizmeti vermektedir.

Alanında uzman tercüman ekibimiz ile hızlı ve güvenilir hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş Portakal Tercüme, sözlü ve yazılı tercüme hizmetlerinde fark yaratıyor. Sektörün öncü firması, Kurumsal avantalarını

Portakal Tercüme Bürosu; İstanbul‘un her yerinde kongre ve fuar organizasyonlarında, toplantı, seminer gibi organizasyonlarınızda, sektörel bilgiye sahip uzman tercümanlarıyla, tüm katılımcılara anlaşılır ve akıcı bir tercüme ile hatasız ve profesyonel bir hizmet sunar.

Portakal Tercüme Bürosu; simültane tercüme hizmetinin yanı sıra tercüman ile birlikte tüm simültane tercüme ekipmanlarını da temin eder. Tercüme yapılacak ortama ekipmanları organizasyon öncesi kurar ve organizasyon başladığında da eksiksiz simültane tercüme ile hizmet verir.

Simultane Tercüme Nedir?

Simültane tercüme, eş zamanlı tercüme manasına gelmektedir. Simültane tercümede tercüman, bulunduğu ortamda konuşmayı kulaklıktan dinlerken, konuşma devam ettikçe konuşmacı ile aynı anda tercüme eder. Diplomatik ilişkilerde, uluslararası toplantılarda, uluslararası organizasyonlarda (örneğin eurovizyon), Spor karşılaşmalarında ve röportajlarda sıkça kullanıldığı görülmektedir.

Simültane tercümenin diğer tercümelerden zorluğu, simültane tercümanın konuşmayı eş zamanlı olarak dinleyicilere çevirmesidir. Simültane tercüme dünyanın en zor mesleklerinden biri olarak kabul görür.

Sosyal Medyada Paylaş
12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?