Tapu Tercümanlığı

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Tapuda tercümanın görevi nedir, nelere dikkat etmesi ve nasıl davranması gerekir?

Satış günü satıcı, alıcı ve tercüman tapu dairesinde bir araya gelir. Tapu memurunun soracağı soruları iyice anlayarak yabancı kişiye tercüme eder. Satış işlemine konu olan gayrimenkuller genelde yüksek meblağlı olduğundan tercümanın tapudaki devir sırasında hiçbir şeyi atlamadan, büyük bir titizlikle tercüme etmesi gerekir. Örneğin satış meblağının alıcı tarafından ödendiği, alıcının gayrimenkulü tapudaki bedelden aldığı gibi hususlara tercüman tarafından netlik kazandırılmalıdır. Tapuda görev alacak tercüman kesinlikle tarafsız olmalı ve görevini titizlikle yerine getirmelidir. Aksi taktirde geri dönülmesi imkansız bir durumun yaşanmasına sebep olabilir.

 

 

Tapuda tercümanlık yapmaya yetkili tercüman nereden tedarik edilir?

Tapuda tercüme yapma yetkisine sahip ve gerekli belgeleri sunabilecek yeminli tercümanlara çeşitli tercüme büroları vasıtasıyla erişebilirsiniz. Aradığınız tercüme bürosu yetkili ve deneyimli tercümanları olduğunu belirtmesi durumunda anlaşma sonrası kendilerinden yetki belgelerini talep edeceğinizi ve bu belgeleri resmi makama sunacağınızı önemle belirtiniz. Bazı tercüme büroları sizinle anlaşma sağladıktan sonra ya yetkili tercümanın belgelerini sunmamakta ya da vasıfsız bir tercüman tedarik etmektedir.

 

 

Tapuda tercümanlık yapacak tercümanın fiyatı nedir? Tercümanın fiyatı nasıl belirlenir?

Tapuda tercümanlık yapacak tercümanın fiyatı tercümanı tedarik eden tercüme bürosu tarafından belirlenir. Federasyon üyesi tercüme bürosu federasyonun belirlediği tarifeye göre tapu dairesinin uzaklığını da hesaba katarak tercüme hizmetinin fiyatını belirler.

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?