Tercüme Bürosu

Otomotiv, eczacılık, sağlık, hukuk ve akademik alanda faaliyet yürüten firmaların en sık ihtiyaç duydukları erguvan yabancı dil. Çünkü global anlamda hizmet veren bu firmalar herhangi bir uluslararası ticari faaliyette yabancı dile ihtiyaç duyar. Çünkü yazışmalar, hangi ülkedeki firma ile işbirliği yapılacak ise, o ülkenin dilinde yapılır.

Her zaman global dil olan İngilizce kullanılmayabilir. Üstelik bu yazışmalardaki bir kelimenin bile farklı çevrilmesi hayati zararlar ortaya çıkarabilir. Bu hayati zararlardan en tehlikelisi de kurumsal imajdır. Pek çok uluslararası kuruluşun çalıştığı bu tercüme bürosu dünya üzerinde kullanılan 50’den fazla yabancı dili barındırıyor.

Sahip olduğu onlarca sertifika kapsamında, her gün yüzlerce firmaya çeviri konusunda hizmet veriyor. Üstelik yalnızca yazılı değil, sözlü çeviri konusunda da uzman kişiler ile çalışıyor. Apostil tasdikli tercüme, noter tasdikli tercüme ve sözlü tercüme gibi en sık kullanılan hizmetleri her gün onlarca kişiye ve firmaya veriyor.

 

Kurumsal Hizmet Anlayışı

Tercüme firması alanında uzman kişiler ile kurulmuş resmi bir kuruluş. Spor dünyasından sanat dünyasına kadar pek çok alanda yaptığı sözlü tercümeleri ile adından sıkça söz ettirmiş. Ticari sicil numarasına sahip firmanın gelişmiş internet sitesinden ya da şubelerinden hizmet almak mümkün.

İstanbul Kartal ilçesinde merkezi bulunan firmanın, Kadıköy, Ataşehir, Maltepe ve yine Kartal’da şubeleri bulunuyor. 15 yıldır yabancı dil eğitim ve tercüme konusunda hizmet veren firma, uluslararası çok köklü ve ortaklı firmalara da hizmet vermeye devam ediyor. Tam 152 dünya dilince çeviri yapan firma uzmanlıklara göre de profesyonel kişiler ile çalışıyor.

 

Mesleki Yabancı Dil Konusunda Uzman

Yabancı dil bilmek bazı alanlarda bu dil ile çeviri yapmaya yetmez. Örneğin İngilizce öğrenmek ve konuşmak ile medikal İngilizce konuşmak çok farklı şeylerdir. Çünkü dillerin mesleki terimleri birbirlerinden pek çok köken farklılıkları gösterirler. Firma bu konuda uzman mesleki yabancı dil bilen kişileri kadrosuna katmış.

En ufak bir hatanın bile telafisinin olmadığını yıllar boyunca öğrenen firma, her geçen gün profesyonellik anlamında bir adım daha atmış. Her bir mesleki dil alanına uzman kişileri yerleştiren firma, her sektör için yabancı dil anlamında yeni bir ışık tutuyor. Pek çok çeviri bürosu gibi yalnızca almana, Fransızca, İngilizce gibi global dillere yer vermiyor, Afganca’dan Boşnakça’ya kadar pek çok dilde hizmet veriyor. Hem de bu dilleri ülkesinde öğrenen ya da yıllar boyunca eğitimini almış uzman kişiler ile.

 

Kurumsal Avantajlar

Firma hem bireysel hem de kurumsal anlamda hizmet veren bir kuruluş. Ancak genelde uluslararası ithalat ve ihracat yapan kurumlara hizmet veriyor. Bu nedenle de kurumsal avantajlar belirleyerek mevcut müşterilerini memnun etmenin farklı yollarını arıyor. Sürekli olarak hizmet verdiği çok köklü yerli ve yabancı firmalara kampanyalar düzenleyerek belli bir portföy oluşturuyor.

Özellikle firmaların hukuksal ve ticari yazışmaları konusunda büyük güven kazanan bu tercüme firması her geçen gün müşteri sayısını biraz daha artırıyor. Ayrıca bireysel anlamda yurtdışı ile akademik yazışmalar yapan onlarca kişi firma ile çalışıyor. Pek çok sanatçının edebi yazışmalarını yine bu firma profesyonel bakış açısı ile gerçekleştiriyor.

Uzmanlık alanına göre bölünen dillerde çalışan her kişi, işini tam anlamı ile yerine getirmek için her gün bilgi birikimi konusunda profesyonelleşiyor. Üstelik çeviriler yapıldıktan sonra kontrole gönderiliyor ve üzerinde uzun uzun çalışılıyor. Çünkü firmanın olası bir yasal problem yaşamaması adına, çeviriler bir de editör gözünden geçiyor.

Çeviriler Sigortalanıyor

Her şeye rağmen işini şansa bırakmayan firma, çevirileri aynı zamanda sigortalıyor. Çeviriler kapsamında herhangi bir ceza ödeyecek olan firmanın zararını bu sigorta karşılıyor. Türkiye’nin en kapsamlı sigorta firması olan Ray Sigorta, tercümanlık bürosu kapsamında ortaya çıkan tüm zararı üstleniyor.

Böylelikle dünya üzerinde çok az kullanılan diller nedeni ile ortaya çıkabilecek problemler firmaya yüklenmemiş oluyor. Firmanın daima yüzde 100 müşteri memnuniyetine verdiği önem, sigorta hizmetini de beraberinde getirmiş.

 

Ücretsiz Hizmetler

Firmaların işlemleri belgelerin yalnızca Türkçe’ye ya da istenilen dile çevrilmesi ile bitmiyor. Bu belgelerin resmi kuruluşlara, kaymakamlıklara ya da noterlere de gönderilmesi, hatta onaylatılması gerekiyor. Tercümanlık firması tüm bu hizmetleri firma yerine ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Hatta ücretsiz arşiv hizmeti de veren bu büro, firmanın daha önceki belgelerine istediği zaman ulaşabilme imkanı sağlıyor.

Böylelikle firma belgeyi kaybetse dahi yeniden çeviri ücreti ödemiyor. Ayrıca kaymakamlık ve noter gibi işlemleri için para ödemiyor. Çünkü tüm bunları bu büro ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Üstelik çeviri bürosu hizmetlerini oldukça fazla geliştirmiş ve kurumsal anlamda ivme kazanmış.

Uluslararası şirketlerin ve çalışan insanların iş yoğunluğunu azaltmak adına hizmetlerine hizmet katan firma kurye servisi de sağlıyor. Firmadan teslim aldığı belgeyi istenilen dile çevirip hızlı kurye servisi ile teslim ediyor. Hem zamandan hem de paradan tasarruf ettirecek önlemlerin hemen hepsi bu büroda mevcut.

 

Grup Çalışmalarında Hataya Yer yok

Firma Uganda’ca, Filipin dilleri gibi zor ve çok konuşulmayan dil çevirilerinde grup çalışmaları yapıyor. Uluslararası kaynaklardan da destek alarak yaptığı bu çevirilerde hataya yer vermiyor. Saatler boyunca grup çalışması yapan firma, tercümenin en doğru halini firmaya ya da kişiye teslim ediyor. Birbirinden yetenekli ve kapsamlı kişiler sayesinde hem çeviri çok daha kısa bir sürede gerçekleştiriliyor hem de hata minimize ediliyor.

 

Nikah Tercümanı Arayışına Son

Amerikan uyruklu kişiler Türkiye’de evlenmek ya da bir Türk ile evlenmek isteyebilir. Bu tarz durumlarda konsolosluklar arası ve nikah dairelerinde Fransızca yazışmalar gerçekleştirilir. Firma tüm bu işlemleri hem hızlı hem de doğru yapan tek adres. Çok kısa bir sürede işlemlerin tamamlanmasını sağlayan firma nikah tercümanlığı konusunda en sık tercih edilenlerden.

Bunun yanında ev sahibi olmak isteyen yabancı uyruklu kişilere de tapu çevirisi yapmakta ve işlemlerin çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlamakta. Üstelik bu ve diğer tüm hizmetlerden yararlanmak isteyenler hem firma ile birebir görüşebiliyor hem de internet sitesi aracılığı ile hizmeti başlatabiliyor. Pek çok bankada hesabına bulunan firma, ödemeleri internet üzerinden online olarak da alabiliyor, elden de alabiliyor ya da EFT ve havale yolunu kullanabiliyor.

 

En Güvenilir Adres

Uluslararası siyası, politik ve ticari bazı yazışmalar vardır ki gizli kalması şarttır. Bu yazışmaların yalnızca muhatap kişiler tarafından biliniyor olması gerekir. Herhangi bir şekilde yazışmalarda bulunan bazı bilgilerin sızdırılması hem maddi hem de manevi açıdan çok ciddi sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle noter aracılığı ile yemin etmiş tercümanlar bu alanlardaki yazışmalar için kullanılır.

Bu firmada yer alan yeminli tercümanlar da yalnızca bu işlerin çözüme kavuşması için çalışıyor. Kendi kaşe imzası ile çevirdiği belgenin doğru olduğunu da garantilemiş oluyor. Özellikle farklı bir ülkede farklı bir üniversiteye geçiş yapmak isteyen öğretim üyeleri ve öğrenciler için bu tercüman şekli geçerlidir. Yani öğrencinin başarı belgeleri bu yeminli tercüman tarafından incelenir ve doğrudur şeklinde bir beyan ile imzalanır, kaşelenir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı değerlendir!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?