Tercüme Bürosu

20 yıllık deneyim ve 50’den fazla resmi dilde tercüme yapabilme kapasitesiyle ve uzman kadrosuyla Portakal Tercüme hizmetinizde.

Otomotiv, eczacılık, sağlık, hukuk ve akademik alanda faaliyet yürüten firmaların en sık ihtiyaç duydukları erguvan yabancı dil. Çünkü global anlamda hizmet veren bu firmalar herhangi bir uluslararası ticari faaliyette yabancı dile ihtiyaç duyar. Çünkü yazışmalar, hangi ülkedeki firma ile işbirliği yapılacak ise, o ülkenin dilinde yapılır.

Her zaman global dil olan İngilizce kullanılmayabilir. Üstelik bu yazışmalardaki bir kelimenin bile farklı çevrilmesi hayati zararlar ortaya çıkarabilir. Bu hayati zararlardan en tehlikelisi de kurumsal imajın yıpranmasıdır. Pek çok uluslararası kuruluşun çalıştığı Portakal Tercüme Bürosu dünya üzerinde kullanılan 50’den fazla resmi dilde çeviri yapabilme kapasitesine sahiptir.

Sahip olduğu onlarca sertifika kapsamında, her gün yüzlerce firmaya çeviri konusunda hizmet veriyor. Üstelik yalnızca yazılı değil, sözlü çeviri konusunda da uzman kişiler ile çalışmaktadır. Apostil tasdikli tercüme, noter tasdikli tercüme ve sözlü tercüme gibi en sık kullanılan hizmetleri her gün onlarca kişiye ve firmaya vermektedir.

 

Kurumsal Hizmet Anlayışı

Portakal Tercüme firması, alanında uzman tercüman kadrosuna sahip resmi bir kuruluştur. Spor dünyasından sanat dünyasına kadar pek çok alanda yaptığı sözlü tercümeleri ile adından sıkça söz ettirmiş durumdadır. Ticari sicil numarasına sahip firmanın gelişmiş internet sitesinden ya da direkt olarak şubelere ulaşarak fiyat bilgisi ya da hizmet alabilirsiniz.

İstanbul Kartal ilçesinde merkezi bulunan Portakal Tercüme, Kadıköy, Ataşehir, Maltepe ve yine Kartal’da şubelere sahiptir. 15 yıldır yabancı dil eğitim ve tercüme konusunda hizmet veren firma, uluslararası çok köklü ve ortaklı firmalara da hizmet vermeye devam ediyor. Tam 50 dünya dilince çeviri yapan firma uzmanlıklara göre de profesyonel kişiler ile çalışıyor.

 

Mesleki Yabancı Dil Konusunda Uzman

Yabancı dil bilmek bazı alanlarda bu dil ile çeviri yapmaya yetmez. Örneğin İngilizce öğrenmek ve konuşmak ile medikal İngilizce konuşmak çok farklı şeylerdir. Çünkü dillerin mesleki terimleri birbirlerinden pek çok köken farklılıkları gösterirler. Portakal Tercüme bu konuda uzman mesleki yabancı dil bilen kişileri kadrosunda bulundurmaktadır.

En ufak bir hatanın bile telafisinin olmadığını yıllar boyunca öğrenmemiz ile her geçen gün profesyonellik anlamında bir adım daha atmış bulunuyoruz. Her bir mesleki dil alanına uzman kişileri yerleştiren firmamız, her sektör için yabancı dil anlamında yeni bir ışık tutmaya çalışıyoruz. Pek çok çeviri bürosu gibi yalnızca Almanca, Fransızca, İngilizce gibi global dillere yer vermiyor, Afganca’dan Boşnakça’ya kadar pek çok dilde hizmet vermekteyiz.

 

Kurumsal Avantajlar

Portakal Tercüme hem bireysel hem de kurumsal anlamda hizmet vermektedir. Kurumsal avantajlar belirleyerek mevcut müşterilerini memnun etmenin farklı yollarını aramakta olan firmamız ayrıca bireysel hizmetlerde de bir çok eşsiz özellik sunmaktadır.

Özellikle firmaların hukuksal ve ticari yazışmaları konusunda büyük güven kazanan Portakal Tercüme ofisi her geçen gün müşteri sayısını biraz daha artırmaktadır. Ayrıca bireysel anlamda yurt dışı ile akademik yazışmalar yapan onlarca kişi firmamız ile çalışmaktadır. Pek çok sanatçının edebi yazışmalarını yine firmamız profesyonel bakış açısı ile gerçekleştiriyor.

Uzmanlık alanına göre bölünen dillerde çalışan her kişi, işini tam anlamı ile yerine getirmek için her gün bilgi birikimi konusunda profesyonelleşiyor. Üstelik çeviriler yapıldıktan sonra kontrole gönderiliyor ve üzerinde uzun uzun çalışılıyor. Çünkü firmamızın olası bir yasal problem yaşamaması adına, çeviriler bir de editör gözünden geçirilerek teyit edilmektedir.

 

Ücretsiz Hizmetler

Firmaların işlemleri belgelerin yalnızca Türkçe’ye ya da istenilen dile çevrilmesi ile bitmiyor. Bu belgelerin resmi kuruluşlara, kaymakamlıklara ya da noterlere de gönderilmesi, hatta onaylatılması gerekiyor. Portakal Tercümanlık  Bürosu tüm bu hizmetleri firma yerine ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Hatta ücretsiz arşiv hizmeti de veren firmamız, müşterilerimiz daha önceki belgelerine istediği zaman ulaşabilmesine imkan vermektedir. Böylelikle firma belgeyi kaybetse dahi yeniden çeviri ücreti ödemiyor. Ayrıca kaymakamlık ve noter gibi işlemleri için para ödemiyor. Çünkü tüm bunları ofisimiz ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

 

Grup Çalışmalarında Hataya Yer yok

Firmamız Uganda’ca, Filipin dilleri gibi zor ve çok konuşulmayan dil çevirilerinde grup çalışmaları yapmaktayız. Uluslararası kaynaklardan da destek alarak yaptığımız bu çevirilerde hataya yer vermemeye büyük önem gösteriyoruz.

 

En Güvenilir Adres

Uluslararası siyası, politik ve ticari bazı yazışmalar vardır ki gizli kalması şarttır. Bu yazışmaların yalnızca muhatap kişiler tarafından biliniyor olması gerekir. Herhangi bir şekilde yazışmalarda bulunan bazı bilgilerin sızdırılması hem maddi hem de manevi açıdan çok ciddi sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle noter aracılığı ile yemin etmiş tercümanlar bu alanlardaki yazışmalar için kullanılır.

Portakal Tercüme Bürosu kadromuzda yer alan yeminli tercümanlar da yalnızca bu işlerin çözüme kavuşması için çalışmaktadır. Kendi kaşe imzası ile çevirdiği belgenin doğru olduğunu da garantilemiş olmaktadır. Özellikle farklı bir ülkede farklı bir üniversiteye geçiş yapmak isteyen öğretim üyeleri ve öğrenciler için bu tercüman şekli geçerlidir. Yani öğrencinin başarı belgeleri bu yeminli tercüman tarafından incelenir ve doğrudur şeklinde bir beyan ile imzalanır, kaşelenir.

Sosyal Medyada Paylaş
12345 (213 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?