2021 Tercüme Fiyat Politikası

Portakal Tercüme Bürosu, tercüme fiyatları konusunda iki farklı politika izlemektedir. Perakende müşterilerle kurumsal müşteriler arasında fiyat farkı vardır. Bunun en önemli nedeni ise firmanın ya dakişinin aylık 50.000 karakterlik tercüme işi vaat ederek kurumsal üyelik sistemimize girmesidir.

 

Tercüme Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Tercüme fiyatları genel olarak 3 şekilde hesaplanır.
1.Birinci ve en çok uygulanan sistem 1000 karakter(boşluksuz) yani harf sayısı ya da diğer bir ifadeyle vuruş sayısı….Yani 1000 boşluksuz karakter tercüme bürolarında 1 sayfa sayılmaktadır

2. İkinci uygulama ise belgedeki kelime sayısı…Buna tekrarlanan kelimeler dahil değildir. 180 kelime 1 sayfa olarak hesap edilmektedir

3. Portakal tercümedeki üçüncü fiyat hesaplaması ise satır sayısıdır. 22 satır 1 sayfa olarak sayılmaktadır.

 

Portakal Tercüme’de tercüme edilecek olan evrakın yoğunluğu nasıl hesaplanır?

Portakal tercümeye gelen evrak büromuzdaki lisanslı programlar ile bilgisayar ortamına aktarılır ve böylelikle tercüme edilecek olan dosyanın kaç bin karakter yani kaç harf olduğu tespit edilerek fiyat hesaplaması dile göre yapılır.

 

Portakal Tercüme Fiyatlara Etki Eden Faktörler

Portakal Tercüme de çeviri fiyatlarına etki eden dört faktör vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir Tercüme fiyatı asıl belgenin ve tercüme edilecek olan dilin türüne göre değişir. Yani elinizdeki evrakın dili Türkçe ve bu belgenin tercüme edileceği dil İngilizce ise ödeyeceğiniz ücret X lira ise bu Türkçe belge Rusça ya yada Arapça ya tercüme edileceği zaman Y liradır. Tercüme edilecek evrakın yoğunluğu…Yani karakter, kelime sayısı Tercüme edilecek evrakın içeriği…Evrakın teknik, tıbbi, hukuki, ticari ya da akademik olması çeviri ücretlerini etkilemektedir. Tercümeyi yaptıracak olan müşterimizin perakende yada kurumsal müşterimiz olup olamaması fiyatı etkilemektedir.

 

Portakal Tercüme Fiyat Listesi

Portakal tercümenin perakende müşterilere ve firmalara uyguladığı tercüme ücretlerini öğrenmek için 444 82 86 telefonumuzu hafta içi ya da hafta sonu 08:30 –19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Bu saatler dışında ise +90 543 953 21 75 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Elinizdeki belgeyi görmeden fiyat vermemiz mümkün değil.
Fiyat almak için elinizdeki belgeyi;
mail yolu ile info@portakaltercume.com.tr ya da portakaltercume@gmail.com mail adreslerimize gönderebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş