Vekaletname Tercüme Hizmeti

Portakal Tercüme Ofisi alanında uzman çevirmen kadrosu ve 52 resmi dilde çeviri kapasitesi ile kaliteli ve hızlı vekaletname tercüme hizmeti vermektedir.

Firmamız 20 yıllık geçmişi ile bir çok alanda tercüme hizmeti vermektedir. Sözlü çeviri ve yazılı çeviri hizmetlerinde tecrübesiyle ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle fark yaratan Portakal Tercüme Ofisi, uzman kadrosu ile de sektörün lider tercüme bürolarından biridir.

 

Vekaletname Tercüme Nedir?

 

Gayrimenkul ve Araba ile ilgili işlemler

Gayrimenkul ve araba satışı, takas, trampa, istimlak gibi işlemlerde vekaletname gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda Noterden ya da vekalet verecek kişi tarafından konsolosluklardan tasdik ettireceği vekaletname belgesi ile işlem yapılabilmektedir. Ancak vekalet veren ya da alan kişi belgeyi farklı bir dilde işlem yapan kurumlarda kullanmak istiyorsa, vekaletname tercümesi yapılması gerekmektedir.

Resmi Kurum İşlemleri

Satış, takas vb. gibi durumlar haricinde günlük ya da olağan olmayan işlemler için remi kurumlara başvurmak ya da belge teslim etmek gerekebilir. Bu gibi durumlarda resmi kurumlar direkt olarak ilgili kişinin müracaat etmesini istemektedir. İlgili kişi belirlenen zaman aralığında resmi kuruma başvuramayacak durumdaysa, (yurt dışında olmak, hapiste olmak, kuruma gitmeye engel rahatsızlık ya da engel durumu) vekaletname gerekmektedir. Yine burada da ilgili kişi ya da vekaletnameyi alacak kişi vekaletnameyi farklı bir dil kullanan ülkede kullanmak isteyebilmektedir. Burada da vekaletname tercümesi hizmeti almak durumundadır.

 

Cezaevi Tercümanlığı

Portakal Tercüme Bürosu olarak, avukatların cezaevlerinde bulunan müvekkilleri ile görüşmelerini sağlamak için tercüman temin etmekteyiz.  Bir diğer husus ise; cezaevlerindeki tutukluların avukat vekalet işlemlerini yapmaktayız.

Vekaletname Çevirisi,  cezaevinde bulunan, mahkum olan kişilerin savunmalarını yapacak avukatı tayin etmek ve dışarıdaki hukuki işlemlerini sürdürebilmeleri için ikinci bir şahsa vekalet vermeleri gerekir. Vekaletin alınabilmesi için de bölge noterliğinin görevlendirdiği yetkili kişinin vekaleti alınacak hükümlü şahısla yüz yüze görüşmesi gerekmektedir. Vekaletname için cezaevlerine gidilecek gün ve saatler de genellikle önceden belirlenmiş olur. Hükümlüler ancak bu şekilde cezaevi avukat vekaletnamesi verebilirler. Bu süreç kimi zaman uzun süren ve yorucu bir süreç olabilir.

Türkiye’de düzenlenen bir cezaevi avukat vekaletnamesinin yurtdışında da geçerli olabilmesi içinse Cezaevi Avukat Vekaleti Tercümesi yapılması gerekiyor. Cezaevi Avukat Vekaleti, yeminli bir çevirmen tarafından vekaletin kullanılacağı ülkenin ana diline tercümesi yapılır ve Türk noterliğince tercümenin onaylanması gerekir. Noterlik tarafından onaylanan Cezaevi avukat vekaleti tercümesinin sonrasında yetkili Türk makamlarınca apostil tasdik yapılarak, vekaletin kullanılacağı ülke konsolosluğundan apostil tasdik onayı alınır.

Hangi Türk makamınca apostil tasdiki yaptıracağınız konusunda noteriniz sizi yönlendirecektir. Yetkili Türk makamları da İdari Belgeler için genellikle illerde; Vali- Vali Yardımcısı, ilçelerde; Kaymakam olurken, Adli Belgeler için de Adli Kurul Başkanlıkları olur. Tüm bu işlemler yapılırken cezaevinde düzenlenen vekaletnamenin aslının kullanılması gerekiyor.

Avukat vekaleti alınan bir hükümlünün yurtdışındaki hukuki işlemlerinin sorunsuz yürüyebilmesi için hukuki kurallara uygun, doğru bir tercüme yapılması çok önemlidir. Tercüme alanında uzmanlaşmış kadromuz ve deneyimlerimiz ile Cezaevi Avukat Vekaleti Tercümesi işlemleriniz firmamız tarafından eksiksiz ve doğru şekilde yapılır. Cezaevi Avukat Vekaleti Tercümesi ile ilgili bilgi almak istediğiniz konular için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Neden Portakal Tercüme?

Portakal Tercüme Ajansı, 20 yıllık deneyime sahip üst düzey bir çeviri ofisidir. Sahip olduğumuz tecrübeye bir çok resmi evrak işlemi, yazılı ve sözlü tercüme hizmetleri, kurumsal hizmetler, teknik ve sanatsal çalışmalar da dahildir. Bir çok noterle anlaşmalı olarak çalışan firmamız ayrıca işlemlerinizin hızlanmasını da sağlamaktadır. Ayrıca yeminli tercümanlarımız hızlı, güvenilir ve kaliteli bir şekilde hizmet almanızın güvencesidir.

Portakal Tercüme verdiği hizmetleri Ray Sigorta kapsamında sigortalamaktadır. Bu sayede almış olduğunuz tercüme hizmetleri nedeniyle herhangi bir zarar görmenizin önüne geçilmiş olunmaktadır. Noter tasdikli çeviri, yeminli tercüman, hukuki çeviri arayışlarınızda da Portakal Tercüme yine %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmet vermeye hazırdır.

Sosyal Medyada Paylaş