Dışişleri Bakanlığı, Bakanlık çalışmalarını tanıtmak ve Mütercim-Tercümanlık mesleğine ilgi duyan gençlere ön bilgi kazandırmak amacıyla üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat Bölümlerinden çok iyi derecede yabancı dil bilen stajyer öğrenci kabul edecektir.

Staj programı, üniversitelerin yarıyıl tatil dönemini kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek olup, stajyer alımı aşağıdaki dil gruplarına göre ve belirtilen sayıda yapılacaktır:

İngilizce (2)

Fransızca (2)

Arapça (2)

Almanca (1)

Rusça (1)

İspanyolca (1)

 

Kimler Başvurabilir?

Staj programına, üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat bölümlerinde okuyan en az 3.50 ortalama notuna sahip 3. ve 4. sınıf öğrencileri kabul edilecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi kart hamili olması gerekmektedir. Staj programı, başvuru yapan adayın sömestr tatil tarihine veya zorunlu staj süresine göre 04 Ocak 2019-15 Şubat 2019 tarihleri arasında en az 2 hafta en fazla 4 hafta sürecek olup ancak bu süre zarfını (adayın başvuru yaparken bildireceği süre kastedilmektedir.) eksiksiz tamamlayanlara staj belgesi verilecektir.

 

Nereden  Nasıl Başvurulur?

Bu şartları taşıyan adayların özgeçmişlerini, öğrenci belgelerini, transkriptlerini, bölümünden alacağı bir referans mektubunu ve nüfus cüzdanı fotokopilerini taratıp 26 Ekim 2018 tarihine kadar trcd@mfa.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Bakanlık gerekli gördüğü takdirde mülakat yapabilecektir.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?