Vize Başvurusu yapmak

1. Başvuru formunu doldurun

2. Vize Başvuru Ücretini Ödeyin. Ödeme Bilgisi

3. Tamamlanmış başvurunuzu ofisimize iletin

 

Kişisel bilgilerin gizliliği ve üçüncü şahıslara yetki verme
Başvurunuz ile ilgili bilgileri (başvurunuzun sonucunun nedenleri dahil) akrabalarınız veya arkadaşlarınızla konuşma yetkimiz yoktur. Eğer başvurunun kabul edilmemesi kararı verilmişse, başvuru sahiplerine başvurunun sonucunun nedenlerin yazıldığı bir mektup iletilmektedir.

Eğer üçüncül şahıslara / göçmenlik acentelerine sizin yerinize başvurunuz ile ilgili yazışmaları takip etmek için yetki vermek istiyorsanız, bu konuyu bize yazılı olarak bildirmelisiniz. Üçüncül şahıslara / göçmenlik acentelerine yetki vermek için lütfen 956 nolu form’u ve vize başvuru formunuzdaki ilgili kısmı doldurunuz.

 

Tamamlanmış başvurular
Vize başvurusu yaptığınız anda başvurunuzdaki beyanlarınızı destekler belgelerinizi de veriniz. Eğer beyanlarınızı destekler belgeler vermezseniz başvurunuzun değerlendirilme süresi uzayabilir veya başvurunuzun kabul edilmemesi kararı verilebilir (1958 yılı Göçmenlik Kanunu başvurunun yapılmasından sonraki herhangi bir zamanda elde olan belgelere dayanarak ve size (belge eksikliği) haber verilmeden başvurunuz ile ilgili kararın verilebileceğini belirtmektedir).

Eğer başvurunuz ile ilgili olarak ek bilgi talep edilirse bu bilgiyi gönderirken adınızı, soyadınızı ve dosya numaranızı da yazılı olarak eklemeyi unutmayınız.

 

İngilizceden başka bir dildeki belgeler
İstenilen belgeler orijinalleri veya noter tasdikli kopyaları ile sunulmalıdır. İngilizce olmayan tüm belgeler
– noterden onaylanmış tercüme; veya
– yeminli tercümanlar/mütercimler derneklerinden herhangi birine üye olan tercüman/mütercim tarafından yapılmış tercüme; veya
– Avustralya’nın Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumu’nca (NAATI) tercümanlığı/mütercimliği kabul edilmiş kişiler tarafından İngilizceye tercüme
edilmiş olarak getirilmelidir. Belgelerin yukarıdaki vasıfları taşıyan bir tercüman/mütercim tarafından tercüme edildiğini gösteren belgenin başvuruya eklenmesi gerekmektedir

 

18 yaş altı çocuklar için ek gereksinimler
18 yaşının altındaki bir çocuğun yapacağı / dahil edildiği herhangi bir başvuruda, çocukla beraber Avustralya’ya seyahat etmeyen tüm anne – baba- ve yasal vasinin çocuğun Avustralya’ya belirtilen nedenle seyahat etmesine izin verdiğini kabul eden noterden onaylanmış muvafakatname sunulmalıdır.

Başvuru değerlendirme süreci ve başvuru öncesi değerlendirme
Bakanlığımız size daha etkili ve yeterli bir hizmet sunmak amacıyla, Avustralya Hükümeti tarafından yayınlanan hizmet standartlarına uymaya kendini adamıştır. Ortalama hizmet standartlarına ulaşmak için Bakanlığımızın internet sitesine bakabilirsiniz.

Bu sebepten dolayı başvuru sonrası durum takiplerini en alt seviyeye indirmeniz, başvurunuz için öngörülen ortalama hizmet standartları süresince durum takibi yapmamanız için desteğinizi rica ederiz. Eğer, bununla beraber, yine de ofisimize iletişime geçmeniz gerekiyorsa iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz.

Lütfen, Bakanlığımızın etik kuralları gereği personelimizin vize ve göçmenlik konularındaki profesyonel görüşlerini bildirmesinin, tavsiye vermesinin veya muhtemel başvurular ile ilgili ön değerlendirme yapmasının mümkün olmadığını not ediniz. Başvuru ile ilgili değerlendirme yalnızca başvuru yapıldıktan sonra başvurunun kendine ait kıstasları dikkate alınarak dikkatlice yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?