Hizmetix Dergisi - Gürkan Gülpınar Röpörtaj

Hizmetix Dergisi Röpörtaj:

2014 yılında İstanbul’da kurulan ve TURÇEF Federasyonu üyesi UDİÇED’in, çeviri sektöründeki tüm tercümanları tek bir çatı altında toplamaya yönelik kurulmuş, uluslararası bir çeviri derneği olduğunu söyleyen Gürkan Gülpınar, “Tercüme sektöründe faaliyet gösteren profesyonel tercümanların tümünü kapsayacak şekilde genişleyen derneğimiz, hızla büyümeye devam ediyor.” dedi.

UDİÇED, 10 Aralık 2014’te Nitelikli Uluslararası Çevirmenler Dil ve Çeviri İşletmeleri Federasyonu’na (TURÇEF)’e bağlanarak tercüme sektöründeki faaliyetlerini daha da güçlendirdiklerini ifade eden UDİÇED Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Gülpınar, dernekle ilgili şu bilgileri verdi:

Türkiye’de mütercim tercümanlık mesleğinde bulunan çevirmelerin çeviri faaliyetlerini etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapıyoruz. Çevirinin ve çevirmen gelişimini sağlamak için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenliyoruz. Çevirmen adaylarına yapılan çevirilerin gerektirdiği titizliği, disiplini ve ciddiyeti meslek etiğine yakışır biçimde yetiştirici faaliyetlerde bulunuyoruz.”

Kaynak: hizmetix.com.tr
PDF olarak görüntülemek için tıklayın!

 

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?