En Başarılı Tercüme Siteleri

Kültürler ve yabancı ülkeler arası iletişimin tavan yaptığı şu dönemde, resmi ya da günlük hayatın her alanında, bir çok kişi tercüme sitelerini kullanıyor. Peki en başarılı tercüme siteleri hangileri?

Şu bir gerçek ki resmi ya da günlük hayatta herkes yabancı dilde bir yazıyı okumaya ya da Türkçe yazılmış bir metni yabancı dile çevirmeye çalışıyor. Üstelik bunu eğlence için yapanlar bile oldukça çok. Örneğin İspanyolca konuşan yabancı bir ünlünün sosyal medyadaki paylaşımının altına, tercüme sitelerinden çevrilerek kopyalanmış mesajlar görmek mümkün. Ya da ucuza alışveriş yapmak isteyen bir müşteri, alacağı ürünün özelliklerini tercüme sitelerine atarak daha rahat anlamaya çalışabiliyor.

Genel olarak günlük hayatın her yerinde bu tarz örnekler görmek mümkün. Bir de işin resmi boyutu var. İnsanlar e-posta yazışmalarını ya da kullandıkları yabancı, online bir sistemin müşteri hizmetlerine yollayacakları mesajlarını tercüme sitelerinden çevirerek gönderebiliyor.

Çeviri siteleri, insanların günlük ihtiyaçları arasına girmeyi başardı, peki hangi çeviri sistemi başarılı, hangisi doğru tercüme yapabiliyor biliyor muyuz? İşte bu noktada seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir liste ile karşınızdayız.

 

En İyi 4 Çeviri Sitesi

  • Google Translate

google translate ceviri siteleri En Başarılı Tercüme Siteleri

Dünyanın en ünlü çeviri sistemlerinden biri olan Google Translate 90’dan fazla dili birbirleri arasında çevirme kabiliyetine sahip. Bunun yanında uzun cümleleri başarılı bir şekilde çevirebilen sistem web sitesi çevirme özelliğine de sahip. İlk çıktığı dönemde yaptığı yanlış çevirilerle oldukça eleştirilen ve dalga geçilen tercüme sitesi günümüzde ise oldukça başarılı çeviriler yapabilmektedir. Ancak belirtmeliyiz ki, Online çeviri siteleri profesyonel çeviri yapabilecek seviyede değiller.

Günlük kullanım için ideal olan Google Translate’in ayrıca Chrome adlı web tarayıcı için geliştirmiş olduğu bir uzantı da bulunuyor.

 

  • Translate.com

translate com En Başarılı Tercüme Siteleri

Yine 90’a yakın çeviri yapabilen diğer bir online tercüme sitesi Translate.com tamamen çeviri odaklı bir sisteme sahip. Bu sistemde diğer sitelerdekinin aksine, hatasız çeviri özelliği bulunuyor. İnsan çevirisine yakın bir şekilde çeviri yapabildiğini iddia eden sistem oldukça başarılı tercümeler yapabiliyor.

 

  • Bing Çeviri

bing En Başarılı Tercüme Siteleri

Ünlü teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen Bing çeviri 45 kadar dili birbirileri arasında çevirebiliyor. Ayrıca sosyal medyada da çeviri yapabilen sistem, yabancı dildeki paylaşımları istediğiniz dile çevirme imkanı sunuyor.

 

  • Yandex Çeviri

yandex ceviri En Başarılı Tercüme Siteleri

Arama motorlarının arasında çeviri sistemi yarışı Yandex‘in de bir tercüme sitesi ile karşımıza çıkmasıyla daha da kızıştı. Bu rekabet daha kaliteli tercüme sitelerine sahip olmamıza da ön ayak oldu. Yandex’de Bing’de olduğu gibi 45 kadar dili tercüme edebiliyor.

 

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?