Noter Onaylı Tercüme

Noter Onaylı Yeminli Tercüme Nedir?

Yemin zaptı tutulan tercümanlar tarafından noterde yapılan noter tasdik işlemine denir. Yapılan yeminli tercümede tercümanın imzası ve kaşesi olmak zorundadır. Daha sonra ise yaptırdığınız yeminli tercüme belgenin noter yeminli tercümesi olabilmesi için yaptırdığınız büronun anlaşmalı olduğu noterlerde yapılması zorundadır.

 

Neden İhtiyaç Duyulur?

Noter onalı yeminli tercümeye genellikle resmi evraklar için yapılır. Mesela Konsolosluk, mahkemeler, diğer devlet makamları çeviri dokümanlarının da resmi niteliğe sahip olması gerektiğinden bu nitelik noter onaylı yeminli tercümeye ihtiyaç duyularak yapılır.

 

Noter Hangi Belgeler İçin Tasdik İster?

Noter onayı her belgeye yapılmak zorunda değildir. Bazı makamlar yeminli tercümeyi yeterli görüp, bazı makamlar ise noter onaylı yeminli tercüme istemektedir. Tercümesini yaptıracağınız belgenin noter onaylı olması gerektiğini vereceğiniz makama sorup öğrenebilirsiniz.

 

Noterdeki Masrafı Ne Kadardır?

Noter onaylı yeminli tercüme, yeminli tercümelere göre daha pahalıdır. Noter onayı ayrı bir işlem ayrı bir ücret olup ve sizin tarafınızdan notere verilen bir ücrettir Noter ücreti dosya içindeki harf yoğunluğuna ve sayfa başına ücret değişmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?