Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Noter tasdik işlemi belgedeki imzanın doğruluğunu ve belgeyi imzalayanın sıfatını onaylamak suretiyle yabancı bir resmi belgeye geçerlilik kazandıran idari bir işlemdir.

 

Noter Yeminli Tercüme ise yeminli tercüme bürosunda tercüme edilecek dosyanın kaynak dilden hedef dile aslına uygun olarak tercüme edilmiş ve tercümeyi yapan tercüman tarafından imzalanmış, kaşelenmiş halidir.

 

Evrağı onaylayan yeminli tercümanın dili bilmesi değil Mütercim Tercümanlık bölümünü bitirmesi ve noterde yemin zaptının çıkartılması gerekiyor. Yeminli tercümanın yaptığı tercümelerde dikkatli, eksiksiz doğru ve objektif olması gerekiyor. Yeminli tercüman yazılı işlemlerin haricinde sözlü yeminli tercüme işlemi de yapmaktadır.

 

Noter tasdik işlemi noterde olan bir işlemdir. Noter ayrı bir işlem ayrı bir ücret ve kişiye aittir. Her tercüme bürosunun da anlaşmalı olduğu noterler vardır. Tercüme büroları noterlerle birlikte çalışır. Çünkü yeminli tercümanın noterin tanıması gerekiyor.

 

Portakal tercüme bürosu olarak da 52 dilde noter onaylı tercüme hizmeti vermekteyiz. Bir tercüme bürosunda hedef dilden kaynak dile çeviri yaptırabilirsiniz ama o dilde noter tasdiki gerekecekse noter yeminli tercüman bulmanız biraz zordur. Portakal tercüme bürosu olarak 52 dilde noter onaylı tercüme işlemi yaparak sizin için zoru başardık.

Portakal Tercüme Bürosu olarak anlaşmalı olduğumuz noterler aşağıdaki gibidir

Kartal 1. Noter, Kartal 2. Noter, Kartal 5. Noter, Kartal 9. Noter, Kartal 11. Noter, Kartal 13. Noter, Kartal 21. Noter, Kartal 23. Noter, Gebze 3. Noter, Maltepe 11. Noteri, Maltepe 3. Noteri


Bu Yazıyı Beğendiz mi?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıyı ilk siz beğenmek ister misiniz?)
Loading...

BENZER YAZILAR