Google yönetim birimleri tarafından Hindistan da ilk defa tanıtımının yapıldığı Google dil çeviri sistemi versiyonu Google Translate artık cebimize giriyor. Yeni tasarımı ile birlikte online olarak telefon ekranlarından kullanılabilecek olan Google Translate cep versiyonu Tap to Traslate ile artık mesajlaşmak çok daha kolay. Tanıtımının yapılması ile birlikte heyecanla beklenen Tap To Translate ile gelen mesajların üzerine tıklandığı anda tercümesinin yapılmasını sağlanıyor.

google-tap-to-translate-app-2

Sadece gelen mesajlar üzerinde değil gönderilen mesajlar üzerinde de komut kullanabilen Tap To Translate ile mesaj atarken de mesajların gönderme aşamasında istenilen dile çevrilebilmesinin önü açılıyor. Çok yakında telefonların her dilde konuşmasını sağlayacak Tap To Translate henüz piyasaya güncellenmemiş, sistem gelişiminin tamamlanmasına kadar olan süreçte ise sadece Android telefonlarda kullanılacak gibi görünüyor.

Her dilde çevirinin yapılması imkanını Andoroid mantığının içerisine yerleştiren Tap To Translate Google üretimi ile birlikte tüm dünya üzerinde iletişim alanında dil farkı da ortadan kalkacak gibi görünüyor. Mesafeleri düşündürmeyen teknolojik gelişmeler ve sistem üzeri yeniliklerin yanında artık dil farklılığı da problem olmaktan çıkacak ve ulaşılabilen kitle Tap To Translate kullanımı ile genişleyecek.

google-tap-to-translate-app

Sadece internet üzerindeki görüşmeler doğrultusunda değil normal sms kullanımı sırasında da aynı özellikleri taşıyacak olan Google ürünü Tap To Translate ile birlikte iletişimin en yakın ve eğlenceli hali ekranlara yansıyacak.

MUTLAKA OKUMALISIN!  Türklerin Google Translate'den En Çok Yardım İstediği 25 Konu
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Değerlendir!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?