Bir freelance çevirmenin düzenli gelir elde edebilmek için ihtiyacın olan en önemli özellik çeviri müşterilerini elde tutabilmektir. Üstelik elde tutulabilen müşteriler daha iyi ilişkiler ve taleplerin daha kolay anlaşılabilmesi açısından da hem önemli hem de avantajlıdır.

 

Aynı Müşterilerle Sürekli Çalışmak

Bazı müşterileriniz sürekli olarak çeviri hizmetine ihtiyaç duyabilirler. Ancak ilk defa çalıştığınız bir müşterinin sürekli olarak çeviri yaptırıp yaptırmayacağını bilemezsiniz. Bu sebeple kaliteli hizmet almalarını sağlamak mantıklı bir karar olacaktır.

Belirli müşterilerle sürekli olarak çalışmak, sürekli olarak gelir elde etmenizi, ve sürekli olarak müşteri avında olmanıza gerek kalmamasını sağlayacaktır. Müşteri arayacağınız zamanınızı, kendiniz geliştirmek ya da  çevirmen platformlarında yeni fikirler elde etmek için fırsat elde etmenize imkan verir. Bu durumu kesinlikle iyi değerlendirmek gerekiyor.

 

mutlu musteri 490x294 Tercümanlar İçin Çeviri Müşterilerini Elde Tutmak

Çeviri Müşterileri Nasıl Elde Tutulur?

Öncelikle her müşterinize verebildiğiniz en kaliteli hizmeti vermeniz gerekmektedir. Müşterilerinizi memnun etmeden elde tutmanız mümkün değildir. Mutlu olmayan bir müşteri önünde sonunda yeni bir çevirmen arayışına girecektir ve bu da elde ettiğiniz sürekli gelirin bir kısmının kesilmesi anlamına gelmektedir.

Sürekli müşterilerinize vermiş olduğunuz hizmetlere mutlaka ekstra bir şeyler katmalısınız ki böylece müşterileriniz kendilerini önemli hissedebilsinler.

Sürekli müşterilerinize vermiş olduğunuz hizmetlerde ekstra zaman harcayarak kontrol sağlamanız ve çevirinizi daha detaylı incelemeniz de mantıklı bir karar olacaktır. Çevirilerinizin sorunsuz olduğunu gören müşterileriniz sürekli sizinle çalışmayı mutlaka düşüneceklerdir.

Bir diğer konu ise özellikle teknik çevirilerde terimlere ekstra önem vermeniz. Ne olduğundan emin olamadığınız terimleri kontrol etmeniz ve gerçekten doğru olduğuna ikna olduktan sonra çevirmeniz de müşterinizi farkında olmadan memnun edecek özelliklerden biridir.

Şunu unutmayın ki mutlu müşteri sürekli müşteri demektir. Hangi müşterilerinizin sürekli çeviri hizmetine ihtiyacı olacağını bilemeyeceğiniz için her müşterinize verebileceğiniz en kaliteli hizmeti vermeniz gerekmektedir. Bu sayede sizinle tekrar çalışmalarını sağlayabilir ve yeni, sürekli gelir kazanabileceğiniz müşteriler elde edebilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi yeni müşteriler bulmak zor değildir ancak müşterileri, özellikle doğru müşterileri elinizde tutmak için oldukça çaba sarf etmeniz ve özenli olmanız gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (46 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?