Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

Alışveriş yapabileceğiniz, oyun oynayabileceğiniz, haberleri okuyabileceğiniz uygulamalardan sonra şimdi de eğitimlere katılıp yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz mobil uygulama furyası başladı.

Birçok uygulama geliştiricisi kişisel gelişim konusunda yazılımlar üretmeye odaklanmış durumda. Kişisel gelişim uygulamaları arasında en popüler olanlar ise dil geliştiren uygulamalar olarak göze çarpıyor. Cihazınız ister Android olsun ister iOS, uygulama mağazalarında onlarca ücretsiz dil geliştirmenizi sağlayan uygulama bulabilirsiniz. Buna rağmen geliştirilen tüm uygulamaların başarılı olduğunu söylemek pek mümkün değil.

Mobil uygulamalar ile dil geliştirmek isteyenler için şu ana kadar karşılaştığımız en iyi dil öğreten 10 uygulamayı sizler için derledik.

 

babbel Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

Dünyanın en çok kullanılan dil uygulamalarından biri olan Babbel sesli okuma özelliği ile sadece kelimelerin yazılışlarını ve anlamlarını değil, nasıl telaffuz edildiklerini de öğrenmenizi sağlıyor. İlk haftası ücretsiz olan uygulama üzerinden kurslara devam etmek isterseniz aylık ücretli üyelik seçenekleri bulunuyor. Uygulama iOS ve Android’de çalışabildiği gibi bilgisayardan da kullanılabiliyor.


 

duolingo Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

Duolingo kullanmaya başlarsanız öncelikle öğrenmek istediğiniz dildeki seviyenizi ölçtüğünü fark edeceksinizdir. Öğrenmek istediğiniz dil hakkında herhangi bir bilginiz yoksa da endişelenmenize gerek yok. Duolingo sizi daha iyi anlamaya çalışarak eğitimlerin daha başarılı geçmesini sağlıyor. Bu uygulamada da Babbel’de olduğu gibi sesli ve telaffuz yönelik dersler ağırlıkta.


 

memrise Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

Yine dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Memrise kullanıcısını hem eğlendirmek hem de onları bilgilendirmek amacıyla tasarlanmış bir dil öğretici mobil uygulama. Eğitimleri oyunlaştırarak kullanıcısını sıkmayan ve uygulamanın iOS ve Android versiyonları bulunuyor.


 

mondly Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

33 farklı dilde ders görmenize imkan sağlayan Mondly şu ana kadar toplamda 25 milyondan fazla indirilme sayısına sahip. Yine iOS ve Android versiyonları bulunan mondly kullanıcılarına akıcı bir şekilde yabancı dil konuşturabileceğini iddia ediyor. Eğlenceli ve hızlı bir şekilde dil öğreten uygulamanın sanal gerçeklik desteği de bulunuyor.


 

hinative Yabancı Dilinizi Geliştirebileceğiniz 5 Mobil Uygulama

Birçok kullanıcı tarafından en iyi mobil dil öğrenme uygulaması olduğu söylenen Hinative sayesinde yaklaşık 120 farklı dilde konuşan insanlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Günlük ifadeler ve günlük konuşmalarla ilgili derslerin bulunduğu uygulamada ayrıca seyahat önerileri ve turistik bölgeler de tanıtılıyor.


 

Eğer siz de herhangi bir dile meraklıysanız ve öğrenmek istiyorsanız mutlaka mobil uygulamaları araştırmalısınız. Tabi ki bir mobil uygulama ile ileri derecede dil öğrenmeniz mümkün değildir. Ancak dilinizin temelini sağlam bir şekilde atabilirsiniz.

 

 

 

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?