Göz Sağlığı

F.lux ile Gözlerinizi Koruyun!

Son dönemde F.lux adı verilen ve göz koruyucu program olarak bilinen bir program duymuşsunuzdur belki. Duymadınız mı yoksa? Ben bir süre önce duydum ve araştırmaya başladım. Benim de aslında işim itibariyle böyle bir programa ihtiyacım vardı. Ancak F.lux bu alanda tabularımı yıkmayı başaran program oldu diyebilirim. Çünkü bilgisayardan gelen zararlı ışınları önleyici ve bu sayede bilgisayarın yaptığı olumsuz etkileri en alt seviyeye indirmiş durumda. Hal böyle olunca gözlerin daha az zarar görmesi de sağlanmış oluyor.

flux programi F.lux Göz Koruyucu Program

F.lux Göz Koruyucu Program

Birçok insan vaktinin belli bir bölümünü internet başında geçiriyor. Hal böyle olunca vücut ve vücudun bazı organları da yorulmaya başlıyor. Özellikle gözler bu alanda belki de en fazla yorulan duyu organı oluyor. Durum böyle olunca gözlerin bu alanda korunabilmesi önem arz eden bir durum olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Hele ki bilgisayar başında iş yapan, devamlı bilgisayar kullanmak zorunda olan örneğin mesleği freelance tercüman olanlar. Tercüme yaparken gözlerin yorulması ve zamanla da bozulmaya başlaması riski kuvvetli olarak bulunuyor.

flux programi 2 F.lux Göz Koruyucu Program

F.lux Göz Koruyucu Program

Bu yüzden özellikle bu tür işler yapan kişi ya da kişilerin göz sağlığına dikkat etmeleri gerekiyor. Zira bilgisayar ekranında gelen zararlı ışınlar bir süre sonra gözlerin bozulabilmesine neden olabiliyor. Hal böyle olunca bu tür işler yapan insanların gözlerini korumaları da daha büyük önem arz ediyor. Gözlerin korunabilmesi için aslında teknolojinin ilerlemeye başlamasıyla birlikte birçok program da piyasaya sürüldü. Ancak bunların işlevi hakkında ne derece önem arz ettikleri de ayrı bir söz konusu.

flux programi 3 F.lux Göz Koruyucu Program

F.lux Ekran için Göz Koruyucu

Tüm monitörlerin ışık ayarları gün ışığına göre ayarlandığından en çokta akşam saatlerinde artan rahatsızlıklar bu programla giderilebiliyor. Flux piyasadaki en kaliteli Monitör göz koruyucu programıdır. Flux’u ilk kurduğunuzda “Change” butonunu tıklayarak bilgisayarınızın şehir ve ülke olarak nerede olduğunuzu yazıyorsunuz. Örneğin Kartal,İstanbul gibi.”Daytime” bölümünden hangi tarz ışıkta kullandığınızı ayarladıktan sonraki tüm ayarlar yazılım tarafından otomatik olarak yapılıyor. Kullananların oldukça memnun kaldığı yazılım sağlıklı bir bilgisayar kullanımı için tercih edilmesi gereken bir araç.

flux programi 4 F.lux Göz Koruyucu Program

F.lux Monitör Göz Koruyucu

Uzun süre bilgisayar başında çalışanlar için tercih edilmesi gereken bir araç. Teknoloji yüzünden yeteri kadar melatonin hormonu salgılayamıyor ve bu yüzden de geceleri rahat uyku uyuyamıyoruz. Ancak bu program sayesinde artık sorundan kalıcı olarak kurtulabilme fırsatıyla karşı karşıya kalmış olacağız. Özellikle koyu ve rahatsız etmeyen renklerle ekranı kaplayan bu program bu sayede gözlerin korunabilmesine olanak sağlayan hizmeti de sunuyor. F.lux Ekran için göz koruyucu program sayesinde artık sizin gözleriniz de zararlı ışınlardan korunmaya başlayacak.

İndirmek için Tıklayın!

 

Flux Programı Tanıtım Videosu

İngilizce Tercüme Hizmetlerimizden yararlanmak ister misiniz?

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (15 Okuyucu Görüşü / Reviews)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?