Freelance Tercüman Nedir?

Freelance Tercüman Nedir?

Freelance tercüman, herhangi bir tercüme bürosuna bağlı olmadan kişinin şahıs olarak kendi başına yapmış olduğu tercüme işini yapan tercümanlardır. Bu tercümanlar ev, ofis, iş yerlerinden tercüme yapabilmektedir. Ülkemizde tercüme maliyetlerinin yüksek olması sebebi ile giderek yaygınlaşan tercüme yöntemi olduğunu gözlemlemekteyiz.

 

Freelance tercüman nasıl olunur?

freelance tercuman Freelance Tercüman Nedir?

Freelance tercüman olabilmek, serbest zamanlı çalışabilmek için ilgili üniversitelerin yabancı dil veya mütercim tercümanlık bölümlerinden mezun olan veya okumaya devam eden kişiler olmak gerekmektedir. Böylece serbest zamanlı olarak çalışabilirler. Serbest çevirmen olarak çalışmak isteyen kişilerin tercüme büroları ile kısa süreli sözleşme yapmalıdırlar.

Freelance çevirmen olmak isteyen kişiler isterlerse kendi sigorta primleri ve vergilerini yatırabilirler. Freelance Çevirmenlerin dezavantajlarından bir tanesi yapılan çeviri üzerinde garantinin olmamasıdır. Fakat kurumsal çeviri büroları çalıştığı kurumsal firmalara bu garantiyi sağlamaktadır.

Serbest olarak çeviri işlemi yapmak isteyen kişiler güvenilir bir tercüme büroları ile anlaştıktan sonra karşılıklı memnuniyet te söz konusu ise uzun yıllar bu işe devam edebilirler. Bu işi uzun süre devam ettirecek kişilerden büronun istediği şartlar freelance tercümanlık işleminin zamanında tamamlanması, düzgün ve sıfır hatasız çeviri yapabilmek ve kişiye her istedikleri anda ulaşabilmektir. Ulaşılabilir olmak, serbest çalışan kişinin iş alması demektir.

 

Freelance Tercümanların Avantajları makalemizi okudunuz mu?

Benzer İçerikler

Sosyal Medyada Paylaş

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, bizi değerlendirin!

12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?