Portakal Tercüme Bürosu
WhatsApp'dan Bilgi Alın
+90 505 596 15 03

Çeviri Büroları Çeviri Fiyatlarını Nasıl Hesaplar İşlemler Nasıl Yürütülür?

Portakal Çeviri Bürosu, Çeviri fiyatlarını belirlerken 492 sayılı harçlar kanununu esas alır. Bu kanuna göre, bir A4 kâğıda 12 karakter büyüklüğünde yazılmış 20 (yirmi) satır bir sayfa olarak kabul edilmektedir. Yani 1000 karakter boşluksuz olarak baz alır bu durumda 150 -200 kelimeye karşılık gelmektedir. Yani Çeviri büroları sayfa başına değil dosya içindeki harf yoğunluğuna fiyatları baz almaktadır.

Sabıka kaydı, diploma, pasaport, yerleşim yeri belgesi, kimlik, sertifika, aile cüzdanı gibi standart belgeler tam sayfa ücreti yani 1000 karakter boşluksuz olarak baz alınır. Fiyatları ise hedef dilden kaynak dile göre değişmektedir. Çeviri yapılacak dosyanızı Portakal Çeviri A.Ş. istediğiniz zaman diliminde istediğiniz günde dosyalarınızı göndererek size teslim süresini ve fiyatını söyler onaylamanız durumunda Çeviriniz başlatılır. Çeviriniz kaynak dilden hedef dile Çevirisi yapılırken konusuna hedef dili yapan tercümana yönlendirilir. Dosyanız tercümandan geldikten sonra editörlerimiz tarafından kontrol edilip size belirtilen sürede teslim edilir. Dosyanız sizin istemiş olduğunuz formatta Word, pdf, excell yada istemiş olduğunuz diğer formatlar şeklinde teslim edilmektedir. Orijinal dosyaya bağlı kalıp bire bir Çevirisi yapılmaktadır. Orijinal dosya formatı resimli tablolu nasılsa size tasarımlı olarak teslim edilmektedir. Portakal Çeviri 7/24 saat ulaşabileceğiniz Çeviri bürosudur.

 

Çeviri Edilmesi İstediğiniz Evrakın Kaç Karakter Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz?

Çeviri edilmesini istediğiniz evrakın kaç karakter olduğunu Word dosyasında ‘’ ekle – gözden geçir – sözcük sayımı’’ yer alan ibaresine tıklayarak karakter boşluksuz ibaresini göreceksiniz ve buradan bize kaynak dilden hedef dili söyleyerek size fiyatlandırma ve teslim süresini size söyleyebiliriz.

 

Belgeleriniz Bizimle Güvende

Yeminli Çeviri yapılan bir belgenin tercümanın imzası ve kaşesi mevcuttur bundan dolayı yapılacak tüm Çeviri işlemlerinizin doğru ve orijinal dosyaya bağlı kalarak birebir Çevirisi yapılarak belgenin sorumluluğunu üzerine alır. Yeminli Çeviri bürosunda yaptırdığınız tüm çeviriler resmi makamlarda geçerlidir. Yeminli tercüman olmanın gerekliliklerinden biri, meslek dolayısıyla edinilen bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmamasıdır.

Portakal Çeviri Bürosu ile çalışırken şirket içi bilgilerinizin gizli kalacağından emin olabilirsiniz. Eğer faaliyet alanınız ek gizlilik protokolleri gerektiriyorsa veya bize teslim edeceğiniz bilgiler sizin için çok ciddi önem teşkil eden ticari sırları içeriyorsa, tarafımızca sağlanan Hizmet Sözleşmesi’ne ek olarak isteklerinize uygun bir biçimde hazırlayacağınız bir Gizlilik Sözleşmesi imzalamaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

2017 Çeviri Fiyat Politikası

Portakal Çeviri Bürosu, Çeviri fiyatları konusunda iki farklı politika izlemektedir. Perakende müşterilerle kurumsal müşteriler arasında fiyat farkı vardır. Bunun en önemli nedeni ise firmanın ya da kişinin aylık 50.000 karakterlik Çeviri işi vaat ederek kurumsal üyelik sistemimize girmesidir.

 

Çeviri Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Çeviri fiyatları genel olarak 3 şekilde hesaplanır.
1.Birinci ve en çok uygulanan sistem 1000 karakter(boşluksuz) yani harf sayısı ya da diğer bir ifadeyle vuruş sayısı….Yani 1000 boşluksuz karakter Çeviri bürolarında 1 sayfa sayılmaktadır. (Çeviri Fiyatı Nasıl Hesaplanır? yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.)

2. İkinci uygulama ise belgedeki kelime sayısı…Buna tekrarlanan kelimeler dahil değildir. 180 kelime 1 sayfa olarak hesap edilmektedir

3. Portakal Çevirideki üçüncü fiyat hesaplaması ise satır sayısıdır. 22 satır 1 sayfa olarak sayılmaktadır.

 

Portakal Çeviri’de Çeviri Edilecek Olan Evrakın Yoğunluğu Nasıl Hesaplanır?

Portakal Çeviriye gelen evrak büromuzdaki lisanslı programlar ile bilgisayar ortamına aktarılır ve böylelikle Çeviri edilecek olan dosyanın kaç bin karakter yani kaç harf olduğu tespit edilerek fiyat hesaplaması dile göre yapılır.

 

Çeviri Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Portakal Çeviri de çeviri fiyatlarına etki eden dört faktör vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir Çeviri fiyatı asıl belgenin ve Çeviri edilecek olan dilin türüne göre değişir. Yani elinizdeki evrakın dili Türkçe ve bu belgenin Çeviri edileceği dil İngilizce ise ödeyeceğiniz ücret X lira ise bu Türkçe belge Rusça ya yada Arapça ya Çeviri edileceği zaman Y liradır. Çeviri edilecek evrakın yoğunluğu…Yani karakter, kelime sayısı Çeviri edilecek evrakın içeriği…Evrakın teknik, tıbbi, hukuki, ticari ya da akademik olması çeviri ücretlerini etkilemektedir. Çeviriyi yaptıracak olan müşterimizin perakende yada kurumsal müşterimiz olup olamaması fiyatı etkilemektedir.

 

Belgenizin Çeviri Fiyatını Öğrenme Alternatifleri

Portakal Çevirinin perakende müşterilere ve firmalara uyguladığı Çeviri ücretlerini öğrenmek için 444 82 86 nolu telefonumuzu hafta içi ya da hafta sonu 08:30 –19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Elinizdeki belgeyi görmeden fiyat vermemiz mümkün değil.
Fiyat almak için elinizdeki belgeyi;