Lehçe Tercüme

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Lehçe Tercüme Hizmetleri

20 yıllık Lehçe Tercüme Deneyimi ve Profesyonel Lehçe Tercümanlardan Oluşan Kadromuzla Noter Yeminli Lehçe Çeviri Hizmetleri

Lehçe (język polski), Polonyalıların konuştuğu dil. Polonya’nın resmi dilidir ve 38 milyonu Polonya’da olmak üzere dünyada toplam 50 milyon kişi tarafından konuşulduğu tahmin edilir. Hint-Avrupa dilleri ailesinin Slav dilleri öbeğine bağlı bir dildir.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

 

Lehçe-Türkçe Tercüme

Herhangi bir dilde yazılmış olan metnin, başka bir dile doğru olarak ve anlamını kaybetmeyecek şekilde aktarılmasını ve bu sürecin sonunda ortaya çıkan eserdir. Bu metin roman, öykü, masal, tiyatro eseri, makale, deneme, biyografi, eleştiri ve sohbet gibi edebi türde olabileceği gibi günlük hayatta ve iş hayatında kullandığımız sözleşme/anlaşma çevirisi, reklam amaçlı yazıların çevirisi, tanıtım broşürleri çevirisi olabilir. Tercüme bürosu, potansiyel müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla, yine potansiyel müşterilerinin sektörlerine uygun çalışanlar ile tercümanları bir araya getirerek, tercüme ihtiyaçlarınızın giderilmesini sağlamaktadırlar.

 

Türkçe-Lehçe Tercüme

Çeviri büroları yeminli tercüme hizmeti sunanlar ve sunmayanlar şeklinde ikiye ayrılırlar. Müşterilerine yeminli tercüme bürosu hizmeti sunan bürolar, bu hizmeti verebilmek için çalıştırdıkları tercümanlara en az bir noterden yemin zaptı çıkartmak zorundadırlar. Öncelikle noter yeminli tercüman büroları, tercümanlık mesleği ettiğine ve tercümanlık mesleğine uyacağını noter yeminli beyanı ile taahhüt etmiştir. Bu da demektir ki kalitesiz çeviri sunmaları imkansızdır. Yazılı ve sözlü olarak yeminli tercüme hizmeti vermektedirler. Başta anlaşmalı noterleri olmak üzere, Türkiye’deki bütün noterlerden tasdik işlemini gerçekleştirmektedirler. Konusu ne olursa olsun, yazılı ve sözlü çeviri işlemlerini aslına uygun olarak yaparlar.

Hangi dilde çeviri yapıyorsanız o dilde yeminli tercüme yaptırabilirsiniz. Örneğin, lehçe çeviri yapıyorsanız, bahsi geçen büro noterden lehçe yeminli tercüme tasdiki olur. Bu işlemin farklı diller için, örneğin Lehçe tercüme, Lehçe tercüme gibi tekrarlanması ile büro pek çok dilde yeminli çevirmene sahip olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş
12345 (Değerlendir! / Vote now!)
Loading...
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?